Січень 2018

П'ятниця, 26 Січень 2018

Етно-паті в українській хаті

24 січня в Великій Михайлівці продовжили святкування Дня Соборності України в місцевому кафе, де і відбулося «Етно-паті в українській хаті». Господинею вечора була голова районної ради Катерина Лаптієнко. Господиня української хати, насамперед, закликала згадати в наших молитвах усіх Героїв, які поклали свої життя за Рідну Україну. Нехай пам’ять всіх невинно убієнних згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Свічка, запалена господинею, передавалась з рук в руки по колу. На кожному столику, який символізував ту чи іншу область, запалена свіча горіла до кінця вечора.

Привітали гостів голова районної державної адміністрації Володимир Слідзюк, голови об’єднаних громад Тетяна Жарська та Тетяна Матрос.

Гості вечора, які безпосередньо мають якесь відношення до будь-якої області України, презентували її. Жоден регіон нашої рідної батьківщини, яка багата своєю історією, своїми садами та родючими безкраїми ланами, чудовою природою і щирими та добрими людьми, не залишився без уваги.

Кожен представник області, яку він представляв, долучився до створення мапи України в стилі стрінг-арт.

Гостей пригощали стравами з усіх регіонів. Українські пісні, запальні танці створювали незабутній святковий настрій.

На завершення чудового вечора, господиня побажала, щоб ніколи полум’я’ теплоти і мудрості не згасало в наших душах. Щоб ми ділились своїм теплом, даруючи радість тому, хто сьогодні дійсно її потребує.

DSC07383

DSC07397

DSC07410

DSC07444

DSC07513

DSC07535

Read more

Четвер, 25 Січень 2018

Протидіяли гуртом

Протидіяли гуртом

 Негода, яка вирувала 18 січня добу, біди наробила на кілька. Додала вона роботи дорожникам, РЕМівцям, комунальникам, ДСНС-никам та іншим службам. Всю Одеську область накрив циклон, через який вирував сильний вітер і випала рекордна кількість опадів. Спочатку з ночі йшов дощ, потім він перейшов у сніжну заметіль. Через завірюху порвало електродроти. Вимкнулася електрика, не стало води. Дороги перетворилися на непроїзні. Дерева під вагою снігу з льодом похилилися додолу. Кілька блакитних ялин, що прикрашали центральний парк – не витримали удару потужної стихії. Серце просто стискається, коли дивишся на підкорені негодою красуні.

 У магазинах та на базарі був відсутній хліб. І хоча машина приватного підприємства в Одесу за хлібом виїхала, добравшись до Роздільнянського району, змушена була повернути назад, адже наші сусіди дорогу зовсім не розчистили. Рейсові автобуси до міста теж були скасовані. Правда, 19 січня їздив місцевий, тож люди змогли добратися на роботу. Центральну автотрасу Великої Михайлівки, парк і площу посипано піщаною сумішшю, решта вулиць райцентру покриті льодом. Прогулявшись з фотоапаратом, аби зафіксувати зимові пейзажі,  я навіть помітила снігозбиральну машину райавтодору, що прямувала у бік лікарні. Чи виявилися готовими до боротьби зі стихією, про яку заздалегідь попереджали синоптики, відповідні служби району? На дане питання дає відповідь очільник району – голова районної державної адміністрації В.В.Слідзюк:

-         Я вважаю, що з негодою ми упоралися на достатньо хорошому рівні. Першого ж дня основні шляхи були прочищені. І я щиро хочу подякувати за відмінну роботу райавтодору на чолі з М.І.Куцолабою, його колективу,які з перших годин включилися в роботу, була підготовлена у них і техніка, хоч і старенька, та практично не підводила. Також відзначу керівників сільгосппідприємств, які щороку не залишаються осторонь допомоги району в подоланні снігових заметів. Це М.М.Шишкін, О.Л.Дубровін, В.М.Чабан, М.І.Качуренко, Є.В.Плакущенко, Александрук, О.Г.Манько, Ю.В.Яловчук та голова Новоборисівської сільської ради Б.І.Комарницький, який особисто на тракторі протидіяв хуртовині. Були й відчайдухи, які незважаючи на попередження, сіли того дня за кермо автівок і застрягли в переметах. Їм приходили на допомогу ДСНСники та райавтодорівці. Також хочу додати, що ця негода відзначилася аваріями. Станом на 19.01. практично 90% району залишилося без світла. Я зв’язався з облдержадміністрацією, попрохав додаткові бригади ремонтників обленерго для швидшого відновлення електропостачання. Наш РЕМ також працював практично цілодобово. Станом на вечір 21 січня мені доповіли, що наслідки аварій усунуто. Хочу відзначити, що в області тримали ситуацію під постійним контролем. Особисто голова ОДА М.В.Степанов постійно перебував на зв’язку з керівниками районів. Вся допомога, яка була потрібна, надавалася, - наголосив Володимир Володимирович.

 Тепер цифри. За інформацією, головного спеціаліста з питань надзвичайних ситуацій РДА, О.В.Маковецького, в районі було утворено оперативний штаб на чолі з головою РДА В.В.Слідзюком, який постійно моніторив ситуацію і координував всі дії з областю. Загалом на подолання стихії задіяно 4 одиниці техніки райавтодору і 10 працівників, 6 бригад РЕМу, 8 одиниць техніки і 24 людини особового складу, додатково 19 січня надійшли 2 ремонті бригади з Подільського району, адже 19 січня, станом на 14 годину дня, 39 населених пунктів залишалися знеструмленими, у 36 відновлено електропостачання. В посиленому режимі працювало відділення поліції. Були виставлені 2 пости, які завертали  великогабаритний транспорт і рейсові автобуси у самісіньку негоду 18 січня. Також поліцейські патрулювали район і готові були, за їхніми словами, прийти на допомогу кожному, хто її потребував.

 Велика вдячність за співпрацю та оперативну інформацію головам сільських і селищних рад, які теж тримали на контролі всю ситуацію на місцях.

 Як упоралися з негодою у нашій об’єднаній громади, дізнаємося з коментаря заступника голови селищної ради В.А.Косенка:

-         Так біди наробило багато. Але, повірте, ми не сиділи, склавши руки. Де можна було – розчищали власними силами. По селах громади працювала техніка місцевих підприємців і сільгоспвиробників. Ми їм компенсуємо витрати. Щира подяка Є.В.Плакущенку, Т.І.Полякову, В.М.Чабану, М.С.Качуренку, А.А.Славінському, В.П.Венжику, В.В.Недоступу, М.М.Поліщуку,  К.В.Гук, начальнику райавтодору М.І.Куцолабі,  директору КП «Злагода» Л.О.Москальцю. З надзвичайних ситуацій – жінка з Новопетрівки впала і зламала руку 18-го січня, «швидка» не могла до неї добратися та на поміч прийшов староста С.Г.Трофімов, який доставив постраждалу до лікарні.

 В редакцію 19 січня лунали дзвінки зі скаргами на відсутність хліба у магазинах, води та світла в оселях, із звинуваченнями, що районна газета висвітлює тільки хороші новини. Ми розуміємо людей, але, шановні, в одну секунду подолати всі наслідки негоди фізично неможливо, як би ти не старався. В інших районах області ситуація значно гірша.

  А от хто по справжньому радів приходу зими, так це діти. Пропустивши два дні занять і ще й маючи два законних вихідні, вони вдосталь накаталися на санчатах та награлися у сніжки. Тепер залишається з відмінним настроєм поринути в науку, а тим, хто ще не зареєструвався на пробне ЗНО, нагадуємо – час спливає. Залишилося п’ять днів!

Н.Лисюк

DSC07344

DSC07341

DSC07319

Read more

Середа, 24 Січень 2018

Звіт про результати виконання показників господарської діяльності КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня" за 2017 рік

           ЗВІТ

            про  результати  виконання показників  господарської діяльності

                     КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня" за 2017 рік

 

      Бюджет  КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня”   на  2017рік складав  21172,2тис.грн., фактично профінансовано  21171,8 тис. грн,  в тому  числі 234,6 тис.грн на  виконання   районної  цільової програми „Здоровя”, в т.ч.:

  - заходи  по захворюванню  на туберкульоз  - 27,0 тис.грн;

  - заходи з профілактики ВІЛ-інфекції  - 131,9 тис.грн;

  - лікування хворих  на розлади психіки – 75,7 тис.грн

 

      Першочерговими  видатками  являються : оплата  праці  медпрацівників  та  комунальних  послуг, енергоносіїв:

     -  на  заробітну плату  та  нарахування  заробітної  плати  витрачено- 15930,4 тис.грн, що  складає  75,2 % від  загального  затвердженого  обсягу  коштів;

     -  на енергоносії, комунальні  послуги ( газ, електроенергія,)прфінансовано– 1866,9  тис.грн, що  складає  - 8,8 %  від  загального  обсягу  коштів; 

 

     -  15,9 % в сумі  3374,5  тис.грн розподілено на інші видатки.

 

      По  установам  охорони  здоров’я  Великомихайлівського  району профінансовано  за  2017рік :

 

       По   коду  2210 ( предмети,  матеріали, обладнання  та  інвентар): 1432,9 тис. грн, в тому  числі  :

 - оплата паливно-мастильних  матеріалів та утримання транспотних засобів

 на суму -439,8  тис.грн.

-заміна вікон і дверей в поліклініці та інфекційному відділені   396,7 тис.грн.

 -господарчі товари  та матеріали на суму – 587,1 тис.грн.   

   Придбання  білизни та одягу-9,3тис.грн.   

  По коду 2220( медикаменти та перев’язувальні  матеріали  та  медінструментарій)  придбано  на суму  -1174,3.тис.грн.,

           в  тому  числі  по  відділенням :

                                                                                        Медикаменти         Медінструментарій

      -хірургічне  відділення  та  операційний  блок  -              228001 грн      33261 грн

     - дитяче  відділення –                                                           96727грн         31359  грн

     - гінекологічне  відділення –                                               34126 грн        8445 грн

     - пологове  відділення –                                                       34032грн        17150 грн

     - інфекційне  відділення –                                                   103757грн        16077 грн

    -  терапевтичне  відділення  -                                              62748 грн            9172грн

      

                                      

      -поліклініка  -                                                                        219864грн.     95672грн.

         (на  безкоштовні  медикаменти

           за лікарськими  рецептами)  -                                         68880 грн.                      

      - Цебриківська  лікарня –                                                   11558рн          2875грн

                                      

      - дез.засоби -                                                                           62610грн  

                                                                       

      -ЦІВЛ  облСЕС (тест- системи)                                            31886грн.

      -Кисень медичний                                                                   6100грн                                                                    

 

 

       По  коду  2230( продукти  харчування )  використано  - 163,7 тис. грн

 

       По  коду  2240 ( інші послуги (крім комунальних))    становить  на загальну суму  - 366,7. грн, в т.ч.:

     - обслуговування рентген- аппарату -  15,2 тис.грн

     -тех.обслуговування ліфта  -                   5,9 тис.грн

     -послуги зв'язку –                                    15,8 тис.грн                   

    - послуги СЕС     -                                     49,5 тис.грн

    - поточний ремонт  -                                 11,8 тис.грн

    - заправка картриджа -                              18,7 тис.грн

    - навчання       -                                            4,2 тис.грн

   -  монтаж  сигналізації та послуги  -          6,0 тис.грн

    - вивіз нечистот  -                                        5,0 тис. грн

     -обслуговування программного забезпечення – 8,0 тис.грн

     -тех.обслеговування вогнегасників -                   3,3 тис.грн

    -поточний ремонт стелі в дитячому відділені -  75,0 тис.грн

   -поточний ремонт ренген –аппарата-                   47,1 тис.грн

  - поточний ремонт пральної машини -                    8.8 тис. грн

    поточний ремонт холодильників       -                   9,1 тис. грн

    поточний ремонт кондиціонерів   -                        8,3 тис. грн

    поточний ремонт пульсоксиметра   -                     8,4 тис. грн

    страхування автомобілів та водіїв -                       3,4 тис.грн

   знищення відходів  -                                                 9,0  тис.грн

   поточний ремонт електродвигуна(ліфт) -              7,1  тис.грн

  повірка сигналізаторів газу та манометрів  -          4,6 тис.грн

   перевірка димоходів    -                                           3,3 тис.грн                                  

   послуги метрології -                                                10,9 тис.грн

   оформлення документації на знищення відходів - 6,8 тис.грн

   консультаційні послуги -                                           4,0 тис.грн

 земляні роботи протипожежної безпеки  -               17,5 тис.грн

    

        По  коду  2250/Відрядження /  -                           16,2тис.грн.

        По  коду  2710 (пільгова пенсія)   -                    105,3тис. грн

        По коду  2730 ( протезування зубів)-                   59,9тис. грн.

                           

 

         КФК 080101/7 Інші надходження з місцевого бюджету  на суму-4701,1 тис.грн.

               Виготовлення проектно-кошторисної документації по реконтрукції стічних вод  -                                                  122,5 тис.грн

              Капітальний ремонт харчоблоку – 677,2 тис. грн.

Було проведено відкриті торги по закупівлі медобладнання:

              Апарат УЗД -                                    1600,0 тис.грн

Лапароскопічний апарат для хірургічних операцій- 1920,0 тис.грн

Комп’ютери - 3 шт  -                                        28,2 тис.грн

Апарат ЄКГ(холстер) -                                   110,0 тис.грн

Стерилізатор  -                                                 183,0 тис.грн

Рефлектор лобний -                                           7,2 тис.грн

Апарат УВЧ -                                                    24,0 тис.грн

Прилад ультразвукової терапії «Біомед» -     29,0 тис.грн

                                                       

Крім  загального  фонду  ведеться  спец фонд ( на  який  надходять  кошти  за  платні  послуги) медогляди, благодійні, оренду, підсобне  господарство), на який  фактично  надійшло   – 630,3 тис. грн , використано- 673,8 тис.грн в тому числі:                

   

       - на  оплату праці  з нарахування протезного  кабінету – 131,8 тис.грн

        - на  придбання  господарського  інвентаря  та матеріалів –315,1 тис.грн

        - на  медикаменти –               47,0 тис. грн

        - на продукти харчування  - 90,3 тис. грн.

        - на  оплату  податку   –           7,0 тис.грн.

          

       - на  оплату  інших  послуг(крім  комунальних) –  42,1 тис.грн      

        - енергоносії ( електроенергія) –                                5,0тис. грн.

        - опалення     -                                                             20,2тис.грн.

        - придбання обладнання -                                          15,3 тис.грн

 

              Головний  лікар

  КУ « Великомихайлівська ЦРЛ»                                      І.В. Антощук

 

            Виконавці: Оранчук Л.А.

                                Номировська С.Л.

Read more

Понеділок, 22 Січень 2018

ЗВІТ про роботу комунальної установи «Трудовий архів Великомихайлівського району» по розвитку архівної справи за 2017 року

ЗВІТ
про роботу комунальної установи «Трудовий архів Великомихайлівського району» по розвитку архівної справи   за        2017 року
 
1. На 01.01.2018 року  в комунальній установі  «Трудовий архів    Великомихайлівського району»: 
-  було одне пристосоване приміщення, яке складає 92 м3;
-  площа архівосховища складає 30м2;
-  завантаженість стелажного обладнання складає 100%;
- штатна чисельність бюджетних працівників складає 1 (одну) одиницю.          Протягом року змін не сталося;
2. Станом на 01.01.2018 року у КУ «Трудовий архів Великомихайлівського району» зберігається  65 фондів,   14448 справ (книги по нарахуванню заробітної платні, стажеві, книги розпоряджень, наказів про прийом та звільнення громадян по 1999 рік включно). На протязі  року  на постійне зберігання надійшли 57 справ.
3.Протягом звітного періоду комунальною установою «Трудовий архів Великомихайлівського району»: 
 3.1. Здійснювалась тематична перевірка стану архівної справи   Великомихайлівської  територіальної об’єднаної  громади.
 3.2. Надавалась  практична допомога в підготовці документів  для передачі на постійне  зберігання  трудовому архіву  всім сільським і селищним радам, підприємствам , установам та організаціям. 
3.3.Проводились ряд консультаційних порад з соціальних питань для громадян які оформляють документи на отримання пенсії за віком та її перерахунку, по втраті годувальника,  за станом здоров’я. В кількості 290.
 3.4. Велася робота з відвідувачами по виконанню соціально-правових запитів:
 - звернулись 595  відвідувачів із запитами соціально-правового характеру. Всі вони виконані  із позитивним результатом;
4.  Надійшли документи з особового складу на постійне зберігання у фонд:
- ТОВ «Іскра» 2000 - 2010 роки в кількості 31 справа.
- СВК «ЛАН» 2000 – 2010 роки в кількості 26 справ.
5.     Відремонтовано 125  документів з паперовою основою.
6. В приміщені архівосховища постійно проводиться вологе прибирання та обезпилення документів. Ведеться журнал реєстрації температуро –  вологісного  режиму у сховищі. 
 7. Вийшла з ладу охорона  та  пожежна сигналізація.
 8  Архівосховище потребує додатково стелажі  для збереження архівних документів.
              9. Ремонт приміщень.
 
 
Директор КУ «Трудовий архів
Великомихайлівського району»                                                 Мінькова М.Й.               
Read more

Спалах кору в Україні. А як у нас?

Спалах кору в Україні. А як у нас?

Цифри і факти

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344,  Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.  Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

Як передається вірус

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30—40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Тяжкий перебіг хвороби

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Серйозні ускладнення

 

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Вакцинація

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Як у нас

12 січня ц.р. під головуванням голови райдержадміністрації В.В.Слідзюка відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Великомихайлівській райдержадміністрації. На порядку денному розглянуто актуальне питання «Про заходи щодо недопущення захворюваності на кір на території району».
У підсумку засідання було визначено чіткий перелік заходів щодо недопущення захворюваності на кір.
***

За інформацією завідуючої інфекційним відділенням КУ «Центральна районна лікарня» В.В.Сліпої на даний момент у стаціонарі перебуває лише одна хвора на кір людина – дорослий. Тобто, про підвищення епідпорогу мова не йде. Вакцина для щеплення дітей від кору, епідпаратиту та краснухи (КПК) в лікувально-профілактичних закладах району є в достатній кількості. В 2017 році в районі на кір захворіло: дітей – 6, дорослих – 0. В районі, батьки 51 дитини віком до одного року, відмовились робити щеплення своїм діткам, що становить 0,74% (щеплено 98,2%). Відмова від ревакцинації 6-тирічкам становить 0,9% (ревакциновано 99,9%).Ведеться профілактична робота щодо необхідності проведення щеплень.Батьків, які безпідставно відмовляються від щеплення своїх дітей, було викликано на засідання координаційної ради в райдержадміністрацію, як результат – десятеро дітей щеплено.

 

***

У навчальних закладах району теж посилили заходи безпеки. Вологе прибирання дезрозчином роблять частіше, з дітьми провели профілактичні бесіди про дану хворобу, застерегли, що хворих – з температурою, нежиттю тощо – відправлятимуть додому. Ситуація перебуває під контролем у начальника відділу освіти РДА О.В.Гук та начальника відділу освіти, культури  та турзиму Великомихайлівської селищної ради О.С.Маковецької.

 Підготувала Н.Лисюк 

Read more

Вівторок, 16 Січень 2018

Звіт про господарську діяльність КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр ПМСД” за 2017 рік

Звіт

про  господарську діяльність

КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр ПМСД”  за 2017 рік                                

 

На лист від 02.01.2017 року № Р–04/03-06  КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” звітує про виконання показників господарської діяльності за           12 місяців   2017 року.

Рішенням Великомихайлівської районної ради від 25.11.2016р.            №115-VII  на базі КУ „Великомихайлівська ЦРЛ” був створений комунальний заклад охорони здоров’я „Районний центр первинної медико-санітарної допомоги” - шляхом виділення та переходу до нього за розподільчим балансом відокремленої частини майна комунальної власності територіальних громад сіл, селищ Великомихайлівського району.

 

КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” розпочав свою діяльність з 01.07.2013 року.

 

КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” – це лікувально-профілактичний заклад, який надає хворим усіх вікових груп населення кваліфіковану діагностичну, лікувально-реабілітаційну, швидку медичну допомогу,  як в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу, так і вдома.   Завдання та робота Центру первинної медико-санітарної допомоги полягає в забезпеченні населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.           

 

        В склад центу входить 6 амбулаторій ЗПСМ, 18 ФП. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерські пункти визнані структурними підрозділами КЗОЗ „Великомихайлівський  районний  центр первинної медико-санітарної допомоги”.

           За показниками роботи КЗОЗ «Великомихайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» обслуговує населення Великомихайлівського району в кількості 30840 жителів, з них 22562 – сільські жителі. До лікарів центру ЗПСМ за 2017 рік здійснилось відвідувань – 56220, зареєстровано 70 ліжок денного стаціонару,  де проліковано  2751 особа, здійснюються виїзди сімейними лікарями - оглянуто  2641 особи, вперше - 115.

 Кількість штатних посад  лікарів загальної практики – сімейної медицини станом на 01.01.2018 року становить – 18,0 ставок, зайняті – 12,0. Число спеціалістів, які обіймають дані посади - 8 осіб. Відсоток укомплектованості складає – 44,4% . Із загальної кількості лікарів - 5 мають кваліфікаційну категорію, вищу – 4, першу – 1.

         Кількість штатних посад  сестер медичних загальної практики – сімейної медицини – 38,75, зайняті – 37,25. Кількість медичних сестер, які обіймають дані посади - 35 осіб. Відсоток укомплектованості складає – 90,3%.

       Фельдшерських пунктів на території Великомихайлівського району – 18. Штатні посади середніх медичних працівників ФП – 19,25, зайняті посади – 17,75, фізичних осіб – 17. Укомплектованість штатних посад фізичними особами – 88,3%. Не укомплектований фізичними особами – 2 ФП, фельдшерський пункт с.Наливайкове , с. Тростянець.

        Із загальної кількості середніх медичних працівників – 57, мають кваліфікаційні категорії -  47 з них вищу – 32,  першу – 7,  другу – 8.

Великомихайлівський центр медико-санітарної допомоги станом на 01.01.2018р. укомплектований лікарями на 44,4%,  середніми медичними працівниками на 95%.

У лікувально-профілактичному закладі забезпечено безкоштовне амбулаторне лікування :

За 12  місяців  2017 року видано пільгових рецептів :

- дітям до  трьох років  - 13 дітей  – 16,8 тис.грн.

- дітям –інвалідам до 16 років – 24 дитини  –  49,8 тис.грн.        

- інвалідам ВВВ та прирівняним особам -  12 чол.  – 21,2 тис. грн..

- учасникам бойових дій АТО   - 24 чол. – 7,9 тис.грн.

- учасникам бойових дій в Афганістані – 10 чол. – 23,1 тис.грн.

- інвалідам 1 гр. УБД  – 4 чол.   –  2,5 тис. грн.

- онкохворим  - 31  чол. – 47,9 тис. грн.

- післяопераційний гіготетріоз 2 чол. – 0,9 тис.грн.

- хворим на хворобу Паркінсона – 2 чол. –  7,4 тис.грн.

- хворим на цукровий діабет – 18 чол. – 3,2 тис. грн.

- хворим на СКВ – 1 чол. – 1,7 тис.грн.

 

Всього за 12  міс. 2017 року  проліковано 141 чол. – на суму 183,01тис. грн..

 

         Районною цільовою програмою  „Здоров’я на 2014-2017 роки” передбачено фінансування заходів у галузі охорони здоров’я по слідуючим підпрограмам:

-  „Централізовані заходи з лікування онкологічних хворих”  - затверджено на  рік – 54, 05 тис. грн., використано за 12 міс. – 53,8 тис.грн;

 - „Забезпечення централізованих заходів  з лікування хворих  на цукровий та нецукровий діабет” – затверджено на рік – 17,296 тис. грн., використано за       12 міс. – 17,2 тис. грн;

- „Програма і централізовані заходи боротьби з туберкульозом” затверджено на рік – 88,2 тис. грн., використано за 12 міс. – 88,2 тис. грн..;

 - „Інші заходи в галузі охорони здоров’я” – затверджено на рік – 58,8 тис. грн., використано – 58,5 тис.грн.

Надзвичайні ситуації - затверджено на рік – 26,5 тис. грн. використано – 22,4 тис. грн.

 

На виконання наказу Департаменту охорони здоров’я ООДА від 03.04.2017 року № 94 „„Про впровадження в області постанов КМУ від 09.11.2016 № 863 „Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів”, від17.03.2017 року №152 „Про забезпечення доступності лікарських засобів” з травня 2017 року працює  Урядова програма „Доступні ліки” з метою здешевлення та відшкодування  вартості лікарських засобів для хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму. Затверджено 481,7 тис.грн.., отоварено – 7216 шт. рецептів  та використано 346,8 тис. грн.

          Всього по програмам затверджено на 2017 рік  - 244,8 тис. грн.,  використано –  240,3 тис.грн..

         На 2017 рік передбачено кошторисом на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів  392,9 тис.грн та використано 392,9 тис.грн.

       Для проведення імунізації дітей придбано вакцини на 115,9 тис. грн.

       Для проведення імунізації населення  придбано бакпрепаратів  на 804,8тис.грн., тубпрепаратів на 37191,8 тис.грн.

        Укомплектованість ЛПЗ Великомихайлівського району по оснащеності 77%. Медичне обладнання використовується в повному обсязі та за призначенням і знаходиться в якісному стані.

 

       Оновлюється  матеріально-технічна база закладів охорони здоров'я,      закуплено медобладнання: у першому кварталі придбано на Новоборисівську АЗПСМ  холодильник  - 4,6 тис.грн., інгалятор компресійний „Бореал” портативний – 2,6 тис. грн., пульсоксиметри - 3 шт. на 2,05 тис.грн, кушетка процедурна з регулюємим підголовником – 3,2 тис. грн., стіл пеленальний – 3,1 тис. грн., шкафи медичні 2 шт. – 3,2 тис.грн., сумка холодильник – 0,8 тис.грн., стіл письмовий – 1,6 тис.грн..

Всього за 1 квартал 2017 року – 24, 03 тис.грн.

         Для лікарів сімейної медицини розпочата комп’ютеризація робочих місць. У другому кварталі закуплено 6 комп’ютерів на суму 91,6 тис.грн. та встановлено в кабінетах сімейних лікарів Великомихайлівської, Цебриківської, Гребениківської  та Новоборисівської АЗПСМ.

Для огляду внутрішніх органів населення  придбано УЗІ на суму 199, 0 тис. грн..

          У третьому кварталі  проводилась подальша комп’ютеризація лікарів придбано 5 комп’ютерів НР з принтерами  на суму 21,5 тис.грн. Придбано медичні меблі - столи, стелажі, лави в кабінети лікарів та коридори на суму 58,3 тис.грн.. Термоконтейнер – 1,4 тис. грн., ваги електронні - 0,4 тис.грн., шпателя лор –2,5 тис.грн. Електрокардіографи - 106,6 тис.грн.

          У четвертому кварталі придбані стетоскопи для лікарів – 27,7тис.грн.,   апарат УВЧ терапії – 27,4 тис.грн., опромінювач ртутно - кварцовий – 7,3 тис.грн., термометри безконтактні 2шт.-1,6 тис.грн, столики маніпуляційні 2шт. – 4,5 тис.грн., електрокардіографи  2шт. – 95,0тис.грн., термоконтейнери 10 - 12л. - 6шт. - 6,7 тис.грн., пульсоксиметри 2шт. – 1,3 тис.грн, лічильник газу – 1,1 тис.грн., велосипед -5,0 тис.грн., системний блок -7,95 тис.грн., тумба -2,3 тис.грн., проектор – 11,0 тис.грн.

  

          З початку 2017 року районним центром первинної медико - санітарної допомоги по Цебриківській АЗПСМ проводились ремонтні роботи рентген кабінету, фізіотерапевтичного та маніпуляційного кабінетів. Заміна вікон, дверей, заміна кранів, сантехніки, підвід води, покраска стін та інші супутні роботи  на 72,0 тис.грн.

ВПлосківської АЗПСМ - заміна вікон, відливів, підвіконь – 64,1 тис.грн., ВКомарівська АЗПСМ  - заміна вікон, дверей – 40,0 тис.грн.,

Великомихайлівська АЗПСМ – заміна вікон та дверей  у кабінетах двоповерхової поліклініки - 22,4 тис.грн., заміна вікон, дверей  ремонт туб кабінету – 59,4 тис.грн. Ремонт автомобілів, шини, технічне обслуговування В.Михайлівської АЗПСМ- 53,2 тис.грн.

Гребеницька АЗПСМ – заміна вікон 22,0 тис.грн.,  Мигаївський ФП – тумба і сантехніка 4,3 тис. грн.

         Всього на предмети, матеріали, обладнання, інвентар заплановано на 2017рік та використано 1007,9 тис.грн.

Забезпечення автомобільним транспортом від нормативу складає 46% та потребує оновлення.

         Разом з тим існує проблема забезпечення житлом і створення комфортних соціально-побутових умов для роботи та проживання молодих спеціалістів.

 

           В усіх структурних підрозділах розроблені та затвердженні функціональні обов’язки та посадові інструкції працівників. Поновлені, відрегульовані та погоджені графіки роботи, в яких передбачено надання невідкладної медичної допомоги. Усі амбулаторії ЗПСМ та ФП первинної ланки забезпечені цільовими укладками для надання допомоги при невідкладних станах, надання термінової медичної допомоги. Працівники центру ПМСД залучені до надання медичної допомоги учасникам АТО.

За роки функціонування  КЗОЗ „Великомихайлівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги” створена основа, на якій функціонує первинна ланка. Структурно розмежовано первинний та вторинний рівні надання медичної допомоги. Розділено функції швидкої та невідкладної допомоги.

 Великомихайлівський районний центр ПМСД  відповідно до підписаного договору співпрацює з Великомихайлівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проводиться робота щодо надання соціальної підтримки вагітним жінкам та жінкам з новонародженими дітьми, а також здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей, в рамках діяльності спеціалізованого формування „Консультаційний пункт центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у жіночій консультації та пологовому відділенні „Великомихайлівської ЦРЛ”. Також проводиться просвітницька робота щодо негативних наслідків вживання психоактивних речовин та формування здорового способу життя. Проводиться профілактична робота, спрямована на запобігання поширення туберкульозу як однієї з соціально небезпечних хвороб сучасного суспільства.

 Основним завданням серед напрямів подальшої діяльності первинної ланки залишаються: підвищення якості лікування хворих в ЛПЗ шляхом дотримання стандартів лікувально-діагностичного процесу, адаптованих до умов діяльності закладу; покращення оснащення закладів первинної допомоги відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення для закладу; автоматизація робочого місця лікаря для провадження новітніх реформ в медицині; доукомплектування штатів посад сімейних лікарів; вдосконалення роботи з населенням по роз’ясненню необхідності проведення профілактичних медичних оглядів та взагалі по здоровому способу життя.

 

Головний лікар

КЗОЗ„Великомихайлівський  РЦ ПМСД”                                               Т.В.Венжик                                                                

Read more

Звіт про результати виконання показників діяльності КЗ «ВЕ ЛИКОМИХАЙЛІВСЬКА ЦБС» за 2017 рік

Звіт  про  результати виконання  показників діяльності

КЗ «ВЕ ЛИКОМИХАЙЛІВСЬКА   ЦБС»  за 2017 рік.

 

І. Статистичні дані згідно звітів бібліотек – філій                                 

        За 2017 рік  по ЦБС налічується  всього -   8502 читача,  книговидача складає  всього -  163778,  відвідування  всього   - 74419   (в т.ч. відвідування ІЦ  «Інтернет -центрів» – 3857 ;  в т.ч. та сайту ЦБС – 5935; в т.ч. відвідування масових заходів – 7410).                                                                                                                                                       Додаткова інформація:  Загальна кількість переглядів  блогів  чотирьох  сучасних бібліотек  ЦБС -  21330  (Великомихайлівської  ЦРБ, Великомихайлівської  РДБ, Великоплосківської  б/ф,  Цебриківської б/ф  для дорослих).  Загальна кількість масових заходів - 919.  

    Фонд на 01.01. 2018 року  складає  -  190656  прим. (книг 182656; періодичних видань 7986;  аудіовізуальні матеріали 14).  Всього за 2017 рік надійшло літератури   – 4630 прим.; вибуло 11299 примірників).  У 2017 році  у бібліотеках – філіях була приділена увага поетапному очищенню фондів від зношеної, застарілої, непрофільної, дублетної літератури для якісного оновлення фондів.  Згідно графіку ЦБС  очищення було проведено у  районних бібліотеках (ЦРБ, РДБ), Новосавицькій б/ф, Слов’яносербській б/ф.  У ІІІ кварталі  2017 р.  була  проведена робота  над  систематизацією  книжкових  фондів за УДК (рекласифікація документальних фондів бібліотек – філій системи). У бібліотеках – філіях, з квітня місяця, стартувала робота по впровадженню Універсальної десяткової класифікації в ЦБС (з 29 березня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації").                                       

        У ІV кварталі   були здійснені виїзди з практичною допомогою до Новосавицької б/ф, Мигаївської б/ф  щодо систематизації книжкових фондів згідно класифікаційних таблиць  Універсальної десяткової класифікації (УДК) /листопад – грудень/.

 

ІІ. Культурно – просвітницька та масова робота   

     Заходів по ЦБС  всього - 1345  (в т.ч. кількість масових заходів  - 919в т. ч. заходи  із популяризації літератури : книжкові виставки, тематичні полички  – 426);  Показник відвідування масових заходів  всього  – 10200 (відвідування м/з в межах бібліотеки  - 7410; відвідування  м/з за межами - 2790 ).

ІІІ.  Співпраця зі ЗМІ /публікації  у районній газеті «Єдність» та обласного рівня

     За  2017 рік  було  (20) двадцять  публікацій (19  публікацій у  районній газеті «Єдність»,  1 публікація  у обласній газеті  «Чорноморські новини»   (у І кварталі –  (5) п’ять публікацій, у ІІ кварталі –(9) публікацій, у ІІІ кварталі – (2) дві публікації; у ІV кварталі - 4).

ІV. Соціальні  сучасні  послуги в рамках роботи «Інтернет – центрів ЦБС»:

        Активна  інформаційна робота проводиться  у межах діяльності «Інтернет центрів» сучасних бібліотек системи. За 2017 рік  відвідали ІЦ  524  користувача ІЦ (осіб), які відвідували  ІЦ  3857 разів для задоволення своїх інформаційних потреб та  запитів. Пройшли навчання з ІТ  78 (осіб) користувачів ІЦ, для них було проведено 51 заняття  з ІТ.  

V. Робота з блогами, сайтом ЦБС та у соціальних  мережах:  «Фейсбуці», «Ютубі»

  Загальна кількість переглядів Блогів та сайту ЦБС за  2017 рік складає  всього (27265) / перегляди сайту (5935), перегляди блогів сучасних бібліотек – філій ЦБС  (21330) /.  Протягом року  були завантажені нові інформаційні матеріали: інформацій – 264; фото – світлин – 1197 ; відео - слайдів – 52.

VІ.  Заходи  для  підвищення кваліфікації  бібліотечних  працівників:  

        Для бібліотекарів ЦБС були проведені  наради, семінари, практичні заняття:   23.11 – нарада  «Про підсумки роботи та  звітність бібліотек системи за 2017 рік і планування діяльності бібліотек – філій на 2018 рік» і були заняття у ШПД – 2017  за темою «Краєзнавство, як чинник формування національно ї гідності підростаючого покоління»;

 31 серпня – нарада – семінар «Підведення підсумків проведеної роботи у бібліотеках – філіях ЦБС за І півріччя 2017 року. Бібліотечна діяльність: реальність і важливість змін»; 25 травня - нарада – семінар «Публічні бібліотеки та їхня роль у забезпеченні інформаційних потреб місцевих громад в сучасному баченні якісного обслуговування, інноваційні ідеї  в діяльності бібліотек в роботі з читачами - дітьми, юнацтвом, молоддю»; 16 лютого - нарада  «Про результати діяльності бібліотек Великомихайлівської  ЦБС за 2016 рік та напрямки активізації роботи в 2017 році»;

Протягом  І - ІV кварталів 2017 р.  були  проведені індивідуальні консультації та практичні заняття:  консультацій – 25; практичних занять у ШМБ – 26 та  навчання з ІТ – 17.  

VІІ. Загальна  характеристика  культурно – просвітницької  діяльності  бібліотек – філій ЦБС:

   За  2017 рік  у бібліотеках – філіях були проведені  різнопланові заходи. Всього заходів – 1345.  Масових заходів   всього було  919  (у межах бібліотек – 715, за межами бібліотек – 204).  Заходів із популяризації літератури всього 426.

            Бібліотеки – філії ЦБС беруть активну участь  у  різних  акціях,  соціологічних дослідженнях.  До  Всесвітнього дня волонтерів під гаслом «Серця і руки – на допомогу»  у  грудні 2017 р. була проведена благодійна акція  «На зустріч миру» за ініціативи членів клубу «Гармонія», який діє при Великомихайлівській  ЦРБ.  Метою  акції  була  підтримка  воїнів – земляків, які захищають кордони нашої  Батьківщини на сході України, а саме: Олександра Пилипенка,  Сергія Радіонова,  Олексія Радіонова.  Активну участь взяли  депутат районної ради І. Завада , підприємці волонтери  Галина і Михайло Волкові, працівники  районних бібліотек, члени клубу «Гармонія», працівники районної ради, окремі працівники відділу культури, БК, районної лікарні, учні Великомихайлівської опорної школи.   Результатом такої акції  - були  сформовані три посилки із солодощами, кавою, чаєм, товарами першої необхідності, теплим одягом, малюнками та листами підтримки.   (Про результати  благодійної акції була публікація «На зустріч миру»  у районній газеті «Єдність» №100-101  від 22 грудня).                                                                                            

        В рамках  реалізації  Всеукраїнської акції  «Бібліотека українського воїна»  були  зібрані  для воїнів АТО 150 книг.   

            Активна робота була проведена  (протягом  березня – вересня)  у селищних бібліотеках  в  рамках обласної акції «Етнографічне намисто Одеського краю» у Великомихайлівській ЦРБ, Цебриківських бібліотеках - філіях для дорослих та для дітей також у сільських бібліотеках – філіях ЦБС: Великоплосківській, Вишневській, Новосавицькій, Слов’яносербській, Тростянецькій.

 Великомихайлівська ЦРБ:  У Великомихайлівській ЦРБ були проведені заходи в рамках етномарафону під гаслом «Назавжди запам’ятай – БЕРЕЖИ свій рідний край! Це твоя земля, країна, рай батьківський – БАТЬКІВЩИНА» : - зустріч з істориками – краєзнавцями Долговими Володимиром Вікторовичем та Олександром Володимировичем і презентація їхньої краєзнавчої книги «Сторінками історії Великомихайлівського р- ну»; - краєзнавчий квест «Мій край – моя історія жива»;        - он-лайн презентація відео – слайду «РОЗМАЛЮЙ ПИСАНКУ, РОЗМАЛЮЙ ГАРНУЮ, ЗНАЮЧИ МОВУ ЗНАКІВ ПРЕДКІВ - МОВУ СИМВОЛІВ ПИСАНКИ ОДЕЩИНИ» (відео завантажено в ютубі і сайті ЦБС у рубриці «відео» https://youtu.be/hlMEQRjJbD0

 - свято національної єдності - День вишиванки  у рідному  селищі. Активну участь у святі прийняли бібліотекарі КЗ «Великомихайлівська ЦБС», представники підприємств, установ, організацій, шкіл, жителі району на чолі з головою районної ради К. М. Лаптієнко, головою райдержадміністрації В. В. Слідзюком, головою Великомихайлівської селищної ради Т. В. Жарською.  День вишиванки  розпочинався із вишиванкової ходи, привітань і продовжувався дозвіллям. Жителі та гості селища подорожували етно- маршрутами і знайомилися із творчими здобуткам аматорів мистецтва Великомихайлівщини. Під час свята бібліотекарі ЦРБ презентували інформаційний плакат «Таємничі коди предків», літературу, цікаві журнали із книжкової виставки "Читаємо вишиванку, як книгу". В рамках свята відбувся яскравий флешмоб, який додав всім присутнім найбільшого позитиву. Завершив це феєричне свято неперевершений виступ нашого земляка - бандуриста П. Ровенка;

етно – майданчик ЦРБ «В моєму серці Україна» до Дня Державного Прапора України. Для відвідувачів була презентована література із книжкових виставок "Україна - це територія гідності і свободи", "З Україною в серці : Україна в творчості самодіяльних поетів та письменників Великомихайлівщини" (до Дня Державного Прапора України) та було проведено експрес-опитування біля пам’ятника Т. Г. Шевченка «Яке в вашому баченні майбутнє України?». Результати опитування були втішними, бо переважна більшість учасників мають надію у щасливе майбутнє нашої держави. Всі учасники опитування бажали Україні бути - вільною, заможною, квітучою і, щоб закінчилася війна та було мирне небо над Батьківщиною;

 - етно – місток в ЦРБ «Як у нас на Україні» - краєзнавча година «Українські національні страви» для юнацтва.  Бібліотекарі ЦРБ підготували справжню етно – подорож у далекий світ предків - кухні та поринули в історію кулінарних шедеврів. Півтори години інформаційної, творчої роботи принесли стільки задоволення для всіх і позитиву, що хочеться відмітити користь та необхідність таких заходів. Про проведену роботу в рамках етномарафону "Етнографічне намисто Одеського краю" був підготовлений відео-слайд та завантажений у Ютуб і Фейсбук https://youtu.be/7a6FdEsJTBU                                                                                                              Заходи з популяризації літератури в ЦРБ: Книжкові виставки та тематичні полички: «Наш край легендами і славою овіяний», «Велика Михайлівка – з чого все починалося?», «Великдень йде до хати - будемо його святкувати», «Тобі історія розкаже, як край наш жив», «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», «Весною, восени і літом, мій край цвіте прекрасним цвітом», «Кулінарні шедеври національної кухні України». Цебриківська б/ф для дорослих: Заходи для юнацької категорії читачів у селищі Цебрикове були проведені у співпраці із Цебриківськими ЗОШ, БК та активними користувачами бібліотеки у квітні – вересні. Масові заходи:      - екскурсія до краєзнавчого міні – музею бібліотеки; краєзнавчі години «Тобі, рідний краю, і честь,і любов» (до 85- річчя утворення Одеської області), «Рідний край залишається в серці, як далеко від нього не йди», «Наш край : щоденний ритм життя», «Я землю рідну пізнаю». Під час заходів проводилися: презентація літератури із книжкової виставки «В степах України – моя Одещина»; конкурси «Чи знаєш своє минуле?», «Адреса» рідного краю", «Відгадай», «Рослини-символи рідного краю» та вікторини «Розгадай чайнворд та ребуси», «Про природу рідного краю»; - мистецька година «В гостях у нашої родини: традиції і обряди»;                                                                               - cкрайб – он-лайн – презентація "Мозаїка життя плугатаря пісенної ниви - А.Т. Авдієвського - УКРАЇНСЬКОГО ОРФЕЯ" Мініч Іван - учень 10 класу Цебриківської ЗОШ І-ІІІ ст. здійснив краєзнавчу пошукову роботу про життєвий та творчий шлях нашого земляка Авдієвського Анатолія Тимофійовича – Героя України, який пішов із життя 24.03.2016 року. Творча робота Мініча Івана, який є одним із нащадків А.Т. Авдієвського завантажена у Ютубі та презентована у Фейсбуці https://youtu.be/4uHGP4WNjjM

 Заходи з популяризації літератури Цебриківської б/ф для дорослих книжкові виставки: «В степах України – моя Одещина», «Звичаї – скарб нашого народу», виставка – панорама «Одещина – сплетіння мов і традицій».

 Цебриківська б/ф для дітей: Про заходи Цебриківської б/ф для дітей підготовлений і завантажений відео- слайд у Ютубі "Культурні джерела Цебриківщини" https://youtu.be/rKqbNJ0r_4w

       Також у сільських бібліотеках – філіях проводилися різні заходи: У Новосавицькій б/ф було родинне свято «Шануй батька й неньку». На заході приймали участь багатодітні родини, учні Новосавицької ЗОШ І – ІІ ст., вчителі, працівники сільської ради. Загальна атмосфера свята об’єднала всіх і надихала на щирість, на спомини та розповіді про батьківство, про цікаві факти із життя. Учасниками декламувалися вірші, які присвячувалися матерям, батькам, родині. У Тростянецькій б/ф - свято «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», свято «Україна моя неозора», присвячене Дню незалежності України та година – презентація «Українська кухня». У Вишневській б/ф були проведені заходи, які висвітлені у відео – слайді. Відео матеріал завантажений у Ютуб https://youtu.be/fWDLyNReChI

 та презентований у Фейсбуці. У Слов’яносербській б/ф були проведені заходи у тісній співпраці із ЗОШ, БК та сільською радою – до 85 – тої річниці Одещини та 155- тої річниці села Слов'яно - Сербка Великомихайлівського району Одеської області:             - етно - подорож «Свято Різдва: вражаючі українські традиції»  - краєзнавчий екскурс «Духовні основи Великодня» для учнів – читачів Словя’яносебської ЗОШ – НВК. Захід організували і провели бібліотекар Левченко Л.В., директор сільського клубу Мардар Т.І. у співпраці із вчителями молодших класів Перстньової О.І., Задніпряної А.М., Сатаулової Т.В. Під час краєзнавчого екскурсу були розкриті духовні основи Великодня: походження свята, підготовка до свята, а саме - чому на Пасху прийнято дарувати один одному Пасхальні яйця і чому ми фарбуємо яйця на Пасху? Чому Церква освячує паски? Які є різновиди та способи, щоб пофарбувати Пасхальні яйця? Про все це важливе і необхідне розповів протоієрей Сергій Скридоненко – настоятель Свято – Іоанно - Богословського храму села Слов’яносербка, Великомихайлівського р-ну, Одеської області. Практичні поради застосовувалися учасниками на майстер – класі та з великим бажанням осягали розкриті методи.

- краєзнавчий марафон «Люби і знай свій рідний край» Дві команди «Краєзнавці» і «Сербчани» подорожували краєзнавчими маршрутами під керівництвом бібліотекаря (Левченко Л.В.), вчителів Мордванюк І.М., Задніпряни А.М. та студентки Одеського ВНЗ МАУП Левченко Світлани. За програмою марафону для учасників була запропонована маршрутна карта у якій передбачено п’ять зупинок: перша – «Спортивна», друга – «Патріотична» , третя - «Здоров’я», четверта «Краєзнавча», п’ята «Казкова». На кожній зупинці дві команди виконували певні завдання, проявляючи свої знання, свою спритність, згуртованість, обізнаність про історію рідного краю, про здоровий спосіб життя, про різноманітний світ художньої літератури і поезії.    Перемогою для всіх був гарний настрій, гарна командна і справжня ДРУЖБА. Про захід був підготовлений відео – слайд https://youtu.be/HBbjtlpmZoU

 - свято «Гостини – іменини - 155 - Слов’яносербці!!!» У ці жовтнево - барвисті дні, у Слов’яносербці, відбулося ювілейне свято, яке було присвячене 155 – тій річниці села. Святково, позитивно і  по - особливому святкували сельчани та гості. Вся урочистість свята вдалася завдяки командному підходу і тісній співпраці сільської ради, бібліотеки, БК, ЗОШ та жителів села.  До ювілейної дати, у Фейсбуці, була он-лайн презентація відео – слайду "Свята і горда батьківська земля та вулиці її найкращі - НАЙРІДНІШІ" https://youtu.be/b_DXPk208GI

У Великоплосківській б/ф була проведена певна робота в рамках обласної акції. Про заходи бібліотекарі підготували  відео – слайд https://youtu.be/Vwd-pHAp3BE

      У  серпні місяці були підведені  підсумки  Всеукраїнського соціологічного дослідження «Патріотичний настрій молоді»,  яке проводилося  протягом І півріччя 2017 р.  Результати соц. дослідження дали змогу прослідкувати, що переважна більшість опитаних усвідомлює, що потрібно бути патріотом і вони себе вважають патріотами своєї країни та оптимістами і реалістами, які сповнені гордості, поваги і надії по відношенню до України. Вони роблять плани на довгострокову перспективу, покладаючи надію на майбутнє. Вважають, що патріотизм потрібно виховувати у молоді. На думку більшості респондентів бібліотека впливає на розвиток патріотизму серед українців і зробили пропозиції, як це можливо досягти: мати у наявності

та популяризувати літературу, періодичні видання, які спрямовані на героїко

- патріотичну тематику, безкоштовно надавати доступ до Інтернету, Wi-Fi для швидкого пошуку необхідної інформації та проводити заходи в рамках національно-патріотичної тематики, застосовуючи цікаві форми роботи. Також респонденти окреслили гострі проблеми, які на сучасному етапі, стоять серед молоді – це брак коштів, шкідливі звички: алкоголізм, наркоманія, куріння; корупція, злочинність, економічна ситуація в країні. Але серед відповідей респондентів прослідковується і негативна тенденція в рамках того, що більша кількість опитаних не змогли назвати

справжніх патріотів України серед сучасників та зазначали, що держава не піклується про виховання патріотизму і вони про це не знають. Ще були такі відповіді у респондентів, що по відношенню до України відчувають недовіру, антипатію, розчарування та дивляться у майбутнє з тривогою, невпевненістю, зі страхом і відчаєм. Це є наслідком таких факторів, як недостатня інформованість, низький рівень знань та низький соціально – економічний рівень в країні. Також можливим чинником є воєнні дії, які відбуваються в зоні АТО. Тому бібліотекарі ЦБС перед собою ставлять такі завдання: 1) У подальшій роботі з читачами врахувати результати соціологічного дослідження та пропозиції респондентів; 2) Покращити інформаційну, культурно – просвітницьку роботу серед юнацтва та молоді в рамках національно – патріотичного виховання; 3) Продовжити реалізацію заходів в рамках розробленої програми по ЦБС згідно Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (Узагальнюючі матеріали  були надіслані до ОЮБ 08.08.2017 року).                                                                                                         

        Бібліотеки  ЦБС  брали активну участь   в  обласному  огляді -  конкурсі «Спільна просвітницька і популяризаторська діяльність бібліотек, клубів і музеїв області,як шлях патріотичного виховання», який присвячений 100 – річчю Української революції 1917 -1921 р.р. в рамках районного рівня.  Заходи реалізовувалися під девізом  «Патріотизм – код нації та поклик власної душі». В огляді – конкурсі  прийняли участь дев’ять бібліотек – філій ЦБС і БК, а саме таких закладів культури: Великомихайлівська ЦРБ, Великомихайлівська РДБ та Великомихайлівський РБК, історико – краєзнавчий музей; Вишневська б/ф та Вишневський БК; Новоборисівська б/ф та Новоборисівський БК, Новосавицька б/ф та Новосавицький БК; Слов’яносербська б/ф та Слов’яносербський БК; Тростянецька б/ф та Тростянецький БК; Цебриківська б/ф для дорослих та Цебриківська б/ф для дітей та Цебриківський БК.  У І турі  переможцями  стали: в номінації «Виховання національної ідентичності, ушанування мужності та героїзму створювачів і захисників української державності» («за кращий масовий захід») 1-ше місце посіла Цебриківська б/ф для дорослих (завідуюча Костик Т.І.) та Цебриківський БК за відео - проект «На їхню долю випала війна»; в номінації «Вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України» (за кращий масовий захід) 1-ше місце - Великомихайлівська РДБ Великомихайлівський РБК, історико – краєзнавчий музей за творчий звіт; в номінації «Незалежна і соборна Україна: погляд у величне майбутнє» (за кращу виставку) 1-ше місце - Цебриківська б/ф для дітей та Цебриківський БК за відео-проект «Стань окрасою, свята Україно!»; в номінації «Українська революція 1917-1921 років як один із визначальних етапів у процесі національного державотворення і її значення для розбудови новітньої Української держави» (за кращу виставку) 1-ше місце - Великомихайлівська ЦРБ Великомихайлівський РБК,історико – краєзнавчий музей за відео-проект «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»; в номінації «Виховання любові до рідного краю, збереження історичної спадщини» (кращий масовий захід) 1-ше місце - Вишневська б/ф та Вишневський БК за відео – презентацію «Я живу на своїй, Богом даній, землі!». 

          У І півріччі були підведені підсумки щодо участі бібліотек системи у Всеукраїнському конкурсі «Наша спадщина» У конкурсі приймали участь творчі роботи читачів: бібліотеки – філії станції Мигаєво, Мигаївської б/ф, Новосавицької б/ф, Новоборисівської б/ф, Першотравневої б/ф, Цебриківської б/ф для дітей, Цебриківської б/ф для дорослих, Великомихайлівської ЦРБ, які презентувалися протягом квітня місяця у Великомихайлівській центральній районній бібліотеці та онлайн - у Фейсбуці. Всі роботи учасників цікаві, гарні та привабливі, особливі та знакові, бо виготовлені у творчому злеті думки, фантазії та любові до України. Найкращими роботами були визнані на районному рівні:

І місце у номінації малюнок/картина «Моя мальовнича Україна» посіла творча робота – малюнок «Золота осінь в Україні» Тюхтій Тетяни - читачки Новоборисівської бібліотеки – філії (учениці 11 класу Новоборисівської ЗОШ І – ІІІ ступенів);

ІІ місце - малюнок «Мої мрії про щасливе майбутнє України» Яновської Вікторії Ігорівни - читачки Першотравневої б/ф (студентки Котовського медичного училища);

ІІІ місце - малюнок «Квітни, моя мальовнича Україна» Бакаляр Тетяни – читачки Цебриківської б/ф для дітей (учениці Цебриківської ЗОШ І-ІІ ступенів).

І місце у номінації - вироби народного промислу «Рукотворні скарби» посіла творча робота «Дівчина – осінь» Долінської Світлани – читачки Цебриківської бібліотеки – філії для дорослих (учениці 9 - го класу Цебриківської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

ІІ місце - творча робота «Квітуча Україна» Іващенко Анни – читачки Великомихайлівської ЦРБ (учениці 10 класу Великомихайлівської ЗОШ №1);

ІІІ місце - творча робота «Квіти мого лісу» Георгієва Станіслава – читача Цебриківської б/ф для дорослих (учня 11 класу Цебриківської ЗОШ І-ІІІ ступенів).

І місце у номінації - вишивка «Полотно життя» посіла творча робота «Батьківщина моя – Україна» Мацько Дарини – читачки Мигаївської бібліотеки – філії (учениці 9 – го класу Мигаївської ЗОШ І-ІІ ст.).

І місце у номінації - писанка «Кольорова Україна» посіла творча робота «Великоднє чудо – писанка» Возняка Ігоря Васильовича читача Мигаївської бібліотеки – філії (студента Одеського ПТУ торгівлі та технологій харчування).  Серед творчих робіт конкурсантів був малюнок, який актуальний, в особливому сенсі і розумінні, для висвітлення сьогодення нашої держави. Назва малюнку «Я молюся за мир в Україні щиро і з найбільшою вірою». Згідно підведених підсумків глядацьких симпатій відвідувачів ЦРБ малюнок Кіосе Христини – читачки бібліотеки - філії станції Мигаєво (учениці 8 класу Першотравневої ЗОШ) визнано ОСОБЛИВИМ.

       Також протягом  року  були проведені різні заходи у бібліотеках системи:

-       до пам’ятних ювілейних,  літературних дат  присвячених:                                                                               125  - ти річчя з д.н. Миколи Куліша (18.12. 1892 –03.11.1937) українського  письменника, режисера, драматурга, громадського діяча, редактора, діяча української освіти, педагога. 

  350 – ти  річчя з дня народження  Джонатана Свіфта (30.11. 1667 — 19.10. 1745) – найвидатніший проїк – сатирик усіх часів, ірланського письменника.

295 – ти річчя з д.н. Григорія  Сковороди ( 03.12.1722 - 09.11.1794) українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.

55 ти річчя з д.н. Ірен Роздобудько  (нар.3 листопада 1962, Донецьк) — української  журналістки, письменниці, сценаристки, поетеси.

345 – тій річниці  з дня народження Пилипа Орлика, політичного, державного і військового діяча, гетьмана Війська Запорозького у вигнанні (1710—1742), публіциста, автора першої конституції («Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», 1710 р.).

125 ти річчя з д. н. Марини Цвєтаєвої  (8. 10 1892 – 31.08.1941) – видатної  поетеси  світового значення, прозаїк,  перекладач.

 110 – тій річниці  від дня народження Миколи Петровича Трублаїні (1907-1941) – українського письменника та  Ірини Вільде (1907-1982) – української письменниці,

105 - тій  річниці  від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха (1912–1983) – українського письменника,305 - тій річниці від дня народження Жана Жака Руссо (1712–1778)– французького філософа-просвітителя, письменника; 215 – тій річниці  від дня народження Олександра Дюма (батька) (1802–1870) – французького прозаїка,

80 - тій річниці з д.н. Є. Гуцала (1937–1995) , 190 – тій річниці з д.н. Л.Глібова (1827 – 1893р.) 215  - тій річниці з д.н. В.Гюго(1802-1885) ,  65 – ти  річчя з д.н. Скавроніка Володимир Миколайовича (03.01. 1952 р.) краєзнавця, самодіяльного письменника та поета, були презентації  краєзнавчої  книги  родини Долгових «Сторінками історії  Великомихайлівського району»;

-  до пам’ятних дат,  присвячених 980 – тій річниці  заснування першої бібліотеки (при Софійському соборі  київським  князем Ярославом Мудрим), Всеукраїнському дню бібліотек, Дню незалежності України, Дню Державного Прапора України,  Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів,  Дню пам`яті та примирення, присвячені пам`яті жертв Другої світової  війни, Дню Перемоги,  Дню вишиванки, Дню пам`яті жертв політичних репресій, Дню захисту дітей, Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, Дню молоді,  Дню Конституції, Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, Всесвітньому дню боротьби з курінням, Міжнародному дню рідної землі, Дню довкілля, Всесвітньому дню  без куріння, Всесвітньому дню здоров`я, Міжнародному дню птахів; 100 річчю  від дня проголошення І Універсалу Української  Центральної  Ради (1917) про автономію України,  Дню  пам`яті жертв Голокосту, Дню Соборності,  Дню  пам’яті  Героїв Крут,   Героїв Небесної Сотні,  Дню виведення військ з Афганістану,  Дню безпечного Інтернету та ін.;

 

 VІІІ.  Робота гуртків та клубів за інтересами

 

     У бібліотеках – філіях ЦБС активізована  діяльність читацьких об’єднань, гуртків та клубів  за інтересами. Згідно річних планів роботи були проведені  свята, зустрічі, засідання, майстер – класи, практичні заняття з гуртківцями, членами клубів  різновікової категорії.   На початку 2017 року при ЦРБ було організовано клуб «Гармонія» для  читачів поважного віку. За рік «Гармонія» згуртувала  зацікавлених  людей поважного віку активно діяти у суспільному житті, популяризувати  здоровий спосіб життя і набутий досвід  та вносити свій  вклад у розвиток  краєзнавства  нашого краю і патріотичний  напрямок  роботи.   Про корисні справи членів клубу «Гармонія» було  сім (7)  публікацій  у ЗМІ  (М. Зубко «Є у центральній бібліотеці «Гармонія»» Єдність№36-37 від12.05.2017 р.; Н.В. Чернецька «Вишиванка – поема життя» Єдність №42-43 від 02.06.2017 р.;  О.С. Флоря «Її величність – пісня» Єдність №44-45 від 09.06.2017 р.;  О.С. Флоря  «Запрошуємо до «Гармонії» Єдність №54-55 від 14.07.2017 р.;  Л.Ф. Кеслер - Долінкіна  «Щастя в «Гармонії» Єдність №72-73 від  15.09.2017 р.;  Н. Лисюк «Гармонія» об’єднує серця»  Єдність №80-81 від 13.10.2017 р.;  Л. Бабінчук  «На зустріч миру» Єдність №100-101  від 22. 12.2017 р.)  та надавалася інформація про різноманітні заходи  у  Блозі  Великомихайлівської ЦРБ, Фейсбуці на Сайті ЦБС.   

         У Великомихайлівській РДБ для членів школи учнів  2- 3 класів «Вічливості» проводилися: урок виховання «Абетка етикету», тестування «Ти та твої однокласники»,  практичне заняття «Ситуації для роздумів про правила поведінки»,  виховні  години «Основні поняття про етикет. Види етикету.»,  «Правила  гарної поведінки для кожної дитинки» (у відділі 1- 4 класів);

        Цебриківській б/ф для дітей відбулися  заняття із гуртківцями «Подорож до міста гарних манер»,  «Етикет гарної  поведінкидля учнів 1-4 класів – членів клубу «Ввічливість»;   Новоборисівській б/ф  - година інформації «Навколо книжкові цікавинки»,  свято «Віват, бібліотеко!»,  бесіда «Непохитний служитель слова»  - до 80-річчя  з дня народження українського поета, письменника, журналіста Євгена Пилиповича Гуцала, година спілкування «Тарасове перо»  за сторінками  книги відомого українського письменника Євгена Білоусова  про дитячі та юнацькі роки Великого Кобзаря - Тараса Шевченка для членів клубу «Юний читач»;     

      Великоплосківській б/ф  - краєзнавча подорож «Гортаючи книжкові сторінки, ми подорожуємо по краю»,  літературний вечір «От чистого истока» для членів клубу «Истоки», Цебриківській б/ф для дорослих –  краєзнавча година  «Я землю рідну пізнаю»  в рамках засідання клубу «Краєзнавець»;                                                    

      Великомихайлівській ЦРБ  - урочисте зібрання «У моєму серці Україна»  (в рамках презентації  етно- майданчика в ЦРБ до Дня Державного Прапора України),   етно – подорож «Як у нас на Україні»  для членів клубу «Юність» (в рамках регіонального етно – марафону «Етнографічне намисто Одеського краю»  і  свято «У колі друзів»                  за участі членів клубу «Гармонія»  та колег (до Всеукраїнського дня бібліотек) та інші заходи.

    При бібліотеках – філіях  ЦБС  працює 11 гуртків за різними напрямками (для різних вікових категорій)  і 8 клубів за інтересами (п’ять  /5/ із них для юнацтва;  два /2/ для дорослих;  один /1/ для дітей.                                                                                                

   Для юнацької категорії  при бібліотеках – філіях  системи діють один гурток (1) та   

  п’ять  клубів (5) /дані висвітлені на сайті ЦБС  http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/gurtki_ta_klubi/0-14  /

 

 

 

Гуртки у бібліотеках системи

№ п/п

Назви бібліотек

Назва гуртків 

Рік заснування

1

Великоплосківська

«Чомучка»

2012 р.

2-3

Вишневська

«Пролісок»,                                    «Умілі руки»

2003 р.

4

Новоборисівська

«Юний читач»

2011 р.

5

Новосавицька

«Чомучки»

2010 р.

6

Першотравнева

«Ассоль»

2009 р.

7

Полішпаківська

«Умілі руки»

2007 р.

8

ст. Мигаєво

«Читайлики»

2010 р.

9

Сошеострівська

«Умілі ручки»

2010 р.

10

РДБ

«Школа ввічливості»

2003 р.

11

Цебриківська  б/ф для дітей

«Ввічливість»

2005 р.

 

 

Клуби за  читацькими інтересами у бібліотеках системи

№ 

 

Назви бібліотек

Назва клубів

Рік заснування

1

Слов’яносербська

«Літературна вітальня»

2010 р.

2

Цебриківська б/ф для дорослих     

«Краєзнавець»

2005 р.

3-6

ЦРБ

«Юність»

Літературна студія 

"Джерело слова" 

«Феміда»

«Гармонія»

1986 р.                 2006р.                                      2013 р.                                                                      2017 р.

7-8

РДБ

«Подвиг»                                 «Профінформклуб»           /в рамках програми "Бібліоміст"/ 

1990 р.                                             

2011 р.

 

ІХ. Інформаційно-бібліографічна робота

 

       Протягом  січня –  вересня   велася активна популяризація книг – ювілярів 2017 року та популяризація  довідково-бібліографічних знань для учнів  загальноосвітніх  шкіл Великомихайлівського р-ну. За  2017 рік  було проведено 185  занять  з  основ бібліотечно-бібліографічних знань  для учнів 1-11 класів.

Належна увага приділялася інформаційній роботі.                                                  Жителям  Великомихайлівського р- ну надавалася інформація про нові надходження у 2017 році та різнопланова інформація  за актуальними темами року.

Загальна кількість виконаних довідок по ЦБС – 848.  Індивідуально  поінформовано було 88 абонентів за 71 темою, на колективному інформуванні   386 абонентів (22 колективи)   за 34 темами (в т.ч. усних довідок 690; письмових  53).       Для  читачів  були  проведені   Дні інформації  - всього за рік  їх було 27;  Днів бібліографії – всього  9.  Для підвищення читацької активності  користувачів  були  презентовані  рекомендаційні списки літератури у  15 – ти бібліотеках – філіях системи: тематичні – 9;  індивідуальні рекомендаційні  списки літератури – 62;  групові рекомендаційні списки літератури – 30.   

За 2017 рік  було  аналітично  описані картки для  СКС і  краєзнавчої картотеки  в рамках бібліографічної обробки  періодичних видань і загальна кількість  систематизованих карток склала 7828.  З квітня 2017 року  організовані   картотеки і каталоги  за УДК  згідно  Постанови  Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».

 

Х. Оформлення  у бібліотеках - філіях та наочність

 

      Для покращення інформаційної роботи та привабливості  проведених заходів  бібліотекарі  ЦБС приділяють  необхідну увагу оформленню бібліотеки  та  наочності, яку використовують для різних заходів. Протягом  І – ІV кварталів  було оформлено  інформаційних стенди та плакати – всього (71)  для  різновікової  категорії. Також  сучасними бібліотеками  була підготовлена  і презентована рекламна  продукція.

    ХІ.   Перевірки  у бібліотеках – філіях ЦБС

 

        Експертно-діагностичний аналіз було зроблено  у  2017 році у чотирьох б/ф.                                 Згідно графіку планових перевірок бібліотек системи на 2017 рік щодо комплексного вивчення їх діяльності та проведення експертно-діагностичного аналізу, перевірки були здійснені у Вишневській б/ф (29 березня),  Новосавицькій б/ф (25 травня),  Великомихайлівській РДБ (20 жовтня),  Великомихайлівській ЦРБ (27 жовтня).                                                                                                                                         Рейдові виїзди були здійснені до бібліотек  системи у кількості – 11 – ти бібліотеках - філіях.  Всього перевірок  було  вісімнадцять (15).  За фактом перевірок  були  написані довідки, звіти та зазначені рекомендації,  які  відображені  у картотеці контролю.                           

 

  09.01. 2018  року                    Директор ЦБС                               Л. Бабіннчук

 

Read more

Контактна інформація

Телефони: (04859)2-11-99, (04859)4-02-95
Адреса: 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна, 123

Календар новин

<< < Січень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31