Тепер обслуговування стане якіснішим

Тепер обслуговування стане якіснішим

Для того, щоб поставити правильний діагноз, від якого залежить лікування, замало кваліфікованого спеціаліста, потрібне ще й сучасне високотехнологічне обладнання та апаратура, лабораторія і т.п. Деколи життя людини залежить від вчасно наданої їй екстреної медичної допомоги, та вчасного транспортування хворого в клініку.

— Великомихайлівська центральна районна лікарня цього року поповнилась довгоочікуваним новим високоточним обладнанням, — поділився новиною головний лікар ЦРЛ Антощук І.В.

За сприяння народного депутата України Сергія Фаєрмарка, депутата Одеської обласної ради Олександра Остапенка та наполегливості голови районної ради Катерини Лаптієнко, лікарня отримала апарат ультразвукової діагностики General Elektrik Logig G. А операційний блок, зокрема, отримав обладнання для проведення лапароскопічних операцій та два операційних столи. Станція екстреної допомоги нещодавно пригнала новенького «Форда» — машину швидкої допомоги.
Нарешті, в Великій Михайлівці хворі зможуть отримати хірургічну та гінекологічну допомогу завдяки новому методу, що впроваджується — лапароскопії. Для отримання висококваліфікованої професійної допомоги при складних оперативних втручанням, за необхідності, будуть залучені фахівці з обласних медичних закладів. Жителі району, і не тільки, зможуть пройти більш якісне та ширше обстеження на новому апараті УЗД. А за допомогою сучасного оснащення нової швидкої — отримати вчасну медичну допомогу.

Завідувач хірургічним відділенням Валентин Ворсуляк пояснив, що за допомогою нового обладнання, яке тепер має центральна лікарня, хворі матимуть змогу отримати оперативне втручання за допомогою малоінвазивної методики. Під час застосування такої прогресивної медичної технології, через невеликі проколи черевної стінки визначається патогенний орган чи процес в черевній порожнині з наступним оперативним лікуванням. Переваги даного методу лікування очевидні, і полягають в тому, що хворий не потребує великих травматичних операційних доступів, в зв’язку з чим післяопераційний період зменшується до трьох днів. Хворий швидко реабілітується, і його працездатність відновлюється.

Це передовий метод проведення операцій, який поступово витісняє класичні методи хірургічного втручання.

Персонал пройшов стажування

Завдяки придбанню цього обладнання в районній лікарні планують запровадити малоінвазивні методи лікування жовчо-кам’яної хвороби, апендиксу, дивертикуліту кишківника.

Курси спеціалізації лікарем-хірургом пройдені. Медичний персонал операційного блоку вже пройшов стажування на робочих місцях на базі університетської клініки при медичному університеті Одеси.

Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Людмила Антонівна Добуш повідомила, що проведення подібних операцій будуть впроваджені і у жінок під час гінекологічних захворювань: безплідді, кістах яєчників, міомі матки, позаматковій вагітності, гнійних утвореннях труб і т. п. Лапароскопічний доступ особливо актуальний для пацієнток молодого віку, для яких розмір розрізу має велике значення і несе в собі косметичну складову. За допомогою спеціальної медичної техніки на великому кольоровому екрані можна побачити змінені органи та тканини, які вимагають оперативного втручання за допомогою застосування витончених інструментів. Курси із лапароскопії вже пройдені лікарями в медичному центрі «Оберіг» Медичного університету ім. Богомольця, сертифікат на право проведення лапароскопічного втручання на жіночій статевій сфері отримано. Тепер — до роботи.
— Новий апарат ультразвукової діагностики має чотири види датчиків, — розповіла молодий лікар Марина Кашинська. — Датчик транскраніального обстеження дає змогу обстежити судини головного мозку, шиї. На сучасному апараті можна провести обстеження артерій та вен верхніх та нижніх кінцівок, фетоплацентарний кровоток в кольоровому зображені. Проводяться також ректально-вагінальні обстеження. Обладнаний апарат і фотопринтером, який дає змогу отримати знімок. Обстеження хворого на такому апараті в сукупності з іншими дослідженнями дає змогу поставити правильний діагноз, підібрати необхідний курс лікування, що є запорукою швидшого одужання хворого.

«Швидка» високої прохідності

Головний лікар екстреної медичної допомоги Віктор Стебловський показав та розказав про автомобіль швидкої медичної допомоги Ford Transit, який вони нещодавно отримали.

Просторий медичний салон автомобіля створений з урахуванням вимог ергономіки, зручності, безпеки, та забезпечує комфортні умови роботи медичного персоналу.

Оснащений згідно останніх європейських стандартів всією необхідною апаратурою, та має в своїй комплектації: ЕКГ з можливістю телеметричної передачі даних обласному спеціалісту, аспіратор, редуктор-інгалятор, дефібрилятор (з окремим ЕКГ-каналом та РК-екраном), апарат ШВЛ, апарат для наркозу, глюкометри, пульсоксиметри, кисневі балони, сучасні реанімаційні набори для дітей та дорослих, зокрема й акушерські.
Також має сучасну систему вентиляції та опалення, що забезпечує необхідний температурний комфорт для персоналу та пацієнтів, чудову термо- та звукоізоляцію.

Окрема цінність даного реанімобілю полягає в тому, що він повнопривідний, а це забезпечує високу прохідність по поганих дорогах та за несприятливих погодних умов.

Чи є на теперішній час якісь проблеми? Є. Необхідні лікарі, хоча б один-два. Є чотири лікарські ставки, а лікарів немає.

— Найбагатшою державою у світі є та, в якій громадяни мають право на повноцінне людське життя, — зауважила голова Великомихайлівської райради Катерина Лаптієнко. — Українська медицина потребує особливої реформи у цьому напрямку. Ми поставили перед собою першочергове завдання — забезпечити центральну районну лікарню сучасним медичним обладнанням. Вчасно і правильно визначений діагноз — запорука людського здоров’я. На сьогодні нам є чим похизуватися — це модернізована апаратура для УЗД, устаткування для проведення лапароскопічних операцій, найновітніший реанімобіль для екстреної медичної допомоги, операційні столи та інше.

За сприяння у виділені коштів висловлюю вдячність народному депутатові України Сергію Фаєрмарку, який впевнений, що найбільшою турботою про громадян є турбота про їхнє здоров’я. Ми розпочали торувати великий медичний шлях і я переконана, що Сергій Олександрович разом з командою однодумців подарує не одне щастя для великомихайлівців, а щастя — це і є здоров’я.

АВТОР: РЕДАКЦИЯ "НАРОДНА ДУМКА"

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-shvidka-dopomoga-1

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-nove-obladnannya

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-shvidka-dopomoga

Контактна інформація

Телефони: (04859)2-11-99, (04859)4-02-95
Адреса: 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна, 123

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30