Є чому повчитися!

            

 У Великоплоськівській громаді про європейські цінності знають не зі слів. А все тому, що з діда – прадіда дбають про   майбутнє і шанують своє коріння.

 Найголовніша турбота – діти. Працьовиті, навчені поважати старших, талановиті і завзяті -  найкращі! -  переконані плоськівчани.

 Знаходять підхід і до тих, у кого не все гаразд з батьківськими обов’язками. І хоча проблемних родин, дякувати Богові, небагато, кожна перебуває під постійним контролем громади. І не лише у сенсі нищівної критики і нищівних звинувачень. Проводять з горе - батьками виховну роботу, підтримують, допомагають з вирішенням нагальних проблем.

 Все про своїх підопічних знає  фахівець із соціальної роботи  Великомихайлівського районного центру соціальних служб для сімей дітей та молоді Ольга  Остафійчук. Досвідчена, людяна, вона і пораду добру дасть і, як треба, потрібну консультацію надасть. Незмінною є співпраця  сільської ради зі службою у справах дітей Великомихайлівської РДА.  Та навіть тоді, коли  в інтересах дітей, доводиться залучати допомогу держави, громада не забуває про  своїх маленьких земляків. Днями, до Затишанського Центру соціально – психологічної реабілітації,  де тимчасово перебувають  двоє діточок з Великоплоського,   відправився завантажений фруктами, овочами та усілякими смаколиками автомобіль. Гостинці, розповідає голова сільської ради Наталя Кравцова, збирали цілим селом. І, разом зі своїми незмінними помічниками - сільськими активістами, депутатами, представниками бізнесу - докладає максимум зусиль, щоб забезпечити підростаюче покоління Великоплоського усим необхідним для повноцінного розвитку.

 Розвивати юні таланти – улюблене заняття творчого колективу Великоплоськівського будинку культури, де директором невгамовна, ініціативна Надія Мініна.  Гуртки за інтересами: «театрально – естрадний», «вокально – інструментальний», «умілі руки» надзвичайно полюбилися хлопчикам та дівчатам. Не відмовляють собі у задоволенні цікаво та з користю провести вільний час і дорослі, утворивши разом з дітьми справжній сільський культурний бомонд! Наразі йде підготовка проектно – кошторисної документації для установлення  в Будинку культури сучасної опалювальної системи. Вечори відпочинку, концертні програми, народні гуляння – кипить, вирує культурне життя Великоплоського!

 Не відстають і місцеві спортсмени. Про багаторазового переможця Всеукраїнських та міжнародних змагань, спортивний клуб з пауерліфтингу «Святогор» вже знають у цілій країні. Заохочені гарним прикладом, в облаштованій на кошти громади та спонсорів  спортивній залі, під керівництвом тренера Олексія Шульгіна займаються хлопчики та дівчатка з усього села. Побільшало прихильників спорту і серед старших. У спортивній команді громади загартовує тіло і  дух  чарівне жіноцтво, серед них і сільський голова :

- Цьогоріч, на розвиток спорту, із сільського бюджету буде виділено 50 тис.грн. Я щиро дякую нашому чудовому тренеру за відмінну роботу та бажаю юним і дорослим спортсменам підкорити найбільші спортивні вершини! Окреме спасибі спонсорам, за сприяння гарній справі, – наголосила Н.Кравцова.

  А ось до усіляких нічних розваг неповнолітнім у селі – зась! За цим пильно слідкує громадське правоохоронне об’єднання «Витязь», під керівництвом Андрія Голоколєнцева.  На сторожі порядку громади «Витязь» з серпня минулого року. У розпорядженні завзятої команди  - службовий автомобіль, тож будь – якої миті готові відреагувати на виклик, систематично проводять рейди – перевірки.

 Та  найкращий метод виховання, розуміють у громаді, це гідний приклад для наслідування. Задіявши для цього максимум ресурсів, не забувають про опіку над людьми похилого віку, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. З усім серцем до стареньких їх найперші помічники, соцпрацівники Олександра Шишкіна, Ольга Овсяннікова, Тетяна Завязкіна, Олена Короткова. Уважні, людяні вони і до магазину за продуктами сходять, і до аптеки, і у будинку  приберуть, і їсти приготують. А найголовніше – розрадять добрим словом, розкажуть сільські новини. Дивись, і старість не такою самотньою здається… Серед постійних підопічних - мешканці гуртожитку для самотніх – монастиря,  ще як називають у селі доглянутий будиночок на вул.. Монастирській. Будівлю, у дар громаді, колись передала  прихожанка місцевої церкви Вже багато років служить вона прихистком для тих, хто на схилі життя залишився без підтримки рідних. Доглядає стареньких Олександра Шишкіна, а утримують гуртожиток усім, як то кажуть, миром. Основні витрати взяла на себе сільська рада, завжди готові допомогти місцеві сільгосппідприємці, благодійники. А вже як у селі весілля, чи яке застілля, обов’язково пригостять і стареньких. Раз на тиждень до монастиря навідується медична сестра.

 Про те, як у Великоплоському  дбають про дітей, заохочують молодь, підтримують  старших  можна говорити багато. Багато є чому і повчитися у громади, де європейські цінності, крок за роком, стають нормою життя.

М.Зубко

IMG-4244a37c9e9ba85f293e867ce2e3381b-V

IMG-63ec08a1d6b124bc7695eb14746a86a8-V

Контактна інформація

Телефони: (04859)2-11-99, (04859)4-02-95
Адреса: 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна, 123

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30