Спалах кору в Україні. А як у нас?

Спалах кору в Україні. А як у нас?

Цифри і факти

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344,  Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.  Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

Як передається вірус

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30—40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Тяжкий перебіг хвороби

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Серйозні ускладнення

 

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Вакцинація

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Як у нас

12 січня ц.р. під головуванням голови райдержадміністрації В.В.Слідзюка відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Великомихайлівській райдержадміністрації. На порядку денному розглянуто актуальне питання «Про заходи щодо недопущення захворюваності на кір на території району».
У підсумку засідання було визначено чіткий перелік заходів щодо недопущення захворюваності на кір.
***

За інформацією завідуючої інфекційним відділенням КУ «Центральна районна лікарня» В.В.Сліпої на даний момент у стаціонарі перебуває лише одна хвора на кір людина – дорослий. Тобто, про підвищення епідпорогу мова не йде. Вакцина для щеплення дітей від кору, епідпаратиту та краснухи (КПК) в лікувально-профілактичних закладах району є в достатній кількості. В 2017 році в районі на кір захворіло: дітей – 6, дорослих – 0. В районі, батьки 51 дитини віком до одного року, відмовились робити щеплення своїм діткам, що становить 0,74% (щеплено 98,2%). Відмова від ревакцинації 6-тирічкам становить 0,9% (ревакциновано 99,9%).Ведеться профілактична робота щодо необхідності проведення щеплень.Батьків, які безпідставно відмовляються від щеплення своїх дітей, було викликано на засідання координаційної ради в райдержадміністрацію, як результат – десятеро дітей щеплено.

 

***

У навчальних закладах району теж посилили заходи безпеки. Вологе прибирання дезрозчином роблять частіше, з дітьми провели профілактичні бесіди про дану хворобу, застерегли, що хворих – з температурою, нежиттю тощо – відправлятимуть додому. Ситуація перебуває під контролем у начальника відділу освіти РДА О.В.Гук та начальника відділу освіти, культури  та турзиму Великомихайлівської селищної ради О.С.Маковецької.

 Підготувала Н.Лисюк 

Контактна інформація

Телефони: (04859)2-11-99, (04859)4-02-95
Адреса: 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна, 123

Календар новин

<< < Серпень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31