День довкілля

У третю суботу квітня, разом з усією Україною Великомихайлівська районна рада дружно провела День довкілля, взявши активну участь в озелененні рідного селища. Захід було проведено за ініціативи голови Великомихайлівської ОТГ Жарської Т. В., за участі відділу освіти, культури і туризму селищної ради, районної державної адміністрації, райвійськкомату, районного будинку культури, управління Держпродспоживслужби у Великомихайлівському районі, дитячої музичної школи, Великомихайлівської опорної школи, центральної районної бібліотеки й дитячої бібліотеки, управління Пенсійного фонду, відділу освіти РДА, районного центру зайнятості, ТОВ «Престиж». Цього дня було висаджено 100 пірамідальних туй (біля пам’ятника загиблим воїнам, центрального стадіону і у центральному парку), 900 кущів самшиту біля центрального парку, 20 каштанів і 3 липи у парку біля дитячої музичної школи.

DSC08825

DSC08863

31131459 1561207623997177 1795927939028615168 n

Тепер обслуговування стане якіснішим

Тепер обслуговування стане якіснішим

Для того, щоб поставити правильний діагноз, від якого залежить лікування, замало кваліфікованого спеціаліста, потрібне ще й сучасне високотехнологічне обладнання та апаратура, лабораторія і т.п. Деколи життя людини залежить від вчасно наданої їй екстреної медичної допомоги, та вчасного транспортування хворого в клініку.

— Великомихайлівська центральна районна лікарня цього року поповнилась довгоочікуваним новим високоточним обладнанням, — поділився новиною головний лікар ЦРЛ Антощук І.В.

За сприяння народного депутата України Сергія Фаєрмарка, депутата Одеської обласної ради Олександра Остапенка та наполегливості голови районної ради Катерини Лаптієнко, лікарня отримала апарат ультразвукової діагностики General Elektrik Logig G. А операційний блок, зокрема, отримав обладнання для проведення лапароскопічних операцій та два операційних столи. Станція екстреної допомоги нещодавно пригнала новенького «Форда» — машину швидкої допомоги.
Нарешті, в Великій Михайлівці хворі зможуть отримати хірургічну та гінекологічну допомогу завдяки новому методу, що впроваджується — лапароскопії. Для отримання висококваліфікованої професійної допомоги при складних оперативних втручанням, за необхідності, будуть залучені фахівці з обласних медичних закладів. Жителі району, і не тільки, зможуть пройти більш якісне та ширше обстеження на новому апараті УЗД. А за допомогою сучасного оснащення нової швидкої — отримати вчасну медичну допомогу.

Завідувач хірургічним відділенням Валентин Ворсуляк пояснив, що за допомогою нового обладнання, яке тепер має центральна лікарня, хворі матимуть змогу отримати оперативне втручання за допомогою малоінвазивної методики. Під час застосування такої прогресивної медичної технології, через невеликі проколи черевної стінки визначається патогенний орган чи процес в черевній порожнині з наступним оперативним лікуванням. Переваги даного методу лікування очевидні, і полягають в тому, що хворий не потребує великих травматичних операційних доступів, в зв’язку з чим післяопераційний період зменшується до трьох днів. Хворий швидко реабілітується, і його працездатність відновлюється.

Це передовий метод проведення операцій, який поступово витісняє класичні методи хірургічного втручання.

Персонал пройшов стажування

Завдяки придбанню цього обладнання в районній лікарні планують запровадити малоінвазивні методи лікування жовчо-кам’яної хвороби, апендиксу, дивертикуліту кишківника.

Курси спеціалізації лікарем-хірургом пройдені. Медичний персонал операційного блоку вже пройшов стажування на робочих місцях на базі університетської клініки при медичному університеті Одеси.

Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Людмила Антонівна Добуш повідомила, що проведення подібних операцій будуть впроваджені і у жінок під час гінекологічних захворювань: безплідді, кістах яєчників, міомі матки, позаматковій вагітності, гнійних утвореннях труб і т. п. Лапароскопічний доступ особливо актуальний для пацієнток молодого віку, для яких розмір розрізу має велике значення і несе в собі косметичну складову. За допомогою спеціальної медичної техніки на великому кольоровому екрані можна побачити змінені органи та тканини, які вимагають оперативного втручання за допомогою застосування витончених інструментів. Курси із лапароскопії вже пройдені лікарями в медичному центрі «Оберіг» Медичного університету ім. Богомольця, сертифікат на право проведення лапароскопічного втручання на жіночій статевій сфері отримано. Тепер — до роботи.
— Новий апарат ультразвукової діагностики має чотири види датчиків, — розповіла молодий лікар Марина Кашинська. — Датчик транскраніального обстеження дає змогу обстежити судини головного мозку, шиї. На сучасному апараті можна провести обстеження артерій та вен верхніх та нижніх кінцівок, фетоплацентарний кровоток в кольоровому зображені. Проводяться також ректально-вагінальні обстеження. Обладнаний апарат і фотопринтером, який дає змогу отримати знімок. Обстеження хворого на такому апараті в сукупності з іншими дослідженнями дає змогу поставити правильний діагноз, підібрати необхідний курс лікування, що є запорукою швидшого одужання хворого.

«Швидка» високої прохідності

Головний лікар екстреної медичної допомоги Віктор Стебловський показав та розказав про автомобіль швидкої медичної допомоги Ford Transit, який вони нещодавно отримали.

Просторий медичний салон автомобіля створений з урахуванням вимог ергономіки, зручності, безпеки, та забезпечує комфортні умови роботи медичного персоналу.

Оснащений згідно останніх європейських стандартів всією необхідною апаратурою, та має в своїй комплектації: ЕКГ з можливістю телеметричної передачі даних обласному спеціалісту, аспіратор, редуктор-інгалятор, дефібрилятор (з окремим ЕКГ-каналом та РК-екраном), апарат ШВЛ, апарат для наркозу, глюкометри, пульсоксиметри, кисневі балони, сучасні реанімаційні набори для дітей та дорослих, зокрема й акушерські.
Також має сучасну систему вентиляції та опалення, що забезпечує необхідний температурний комфорт для персоналу та пацієнтів, чудову термо- та звукоізоляцію.

Окрема цінність даного реанімобілю полягає в тому, що він повнопривідний, а це забезпечує високу прохідність по поганих дорогах та за несприятливих погодних умов.

Чи є на теперішній час якісь проблеми? Є. Необхідні лікарі, хоча б один-два. Є чотири лікарські ставки, а лікарів немає.

— Найбагатшою державою у світі є та, в якій громадяни мають право на повноцінне людське життя, — зауважила голова Великомихайлівської райради Катерина Лаптієнко. — Українська медицина потребує особливої реформи у цьому напрямку. Ми поставили перед собою першочергове завдання — забезпечити центральну районну лікарню сучасним медичним обладнанням. Вчасно і правильно визначений діагноз — запорука людського здоров’я. На сьогодні нам є чим похизуватися — це модернізована апаратура для УЗД, устаткування для проведення лапароскопічних операцій, найновітніший реанімобіль для екстреної медичної допомоги, операційні столи та інше.

За сприяння у виділені коштів висловлюю вдячність народному депутатові України Сергію Фаєрмарку, який впевнений, що найбільшою турботою про громадян є турбота про їхнє здоров’я. Ми розпочали торувати великий медичний шлях і я переконана, що Сергій Олександрович разом з командою однодумців подарує не одне щастя для великомихайлівців, а щастя — це і є здоров’я.

АВТОР: РЕДАКЦИЯ "НАРОДНА ДУМКА"

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-shvidka-dopomoga-1

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-nove-obladnannya

Velikomikhaylivska-centralna-rayonna-likarnya-shvidka-dopomoga

Активні громадяни

2 квітня в смт Велика Михайлівка партнером Британської Ради було проведено тренінг-навчання в рамках програми "Активні громадяни". Мета тренінгу: сприяння внутрішній консолідації громади шляхом залучення активних людей до громадянської активності та волонтерської діяльності.

Програма «Активні громадяни» спрямована на збільшення індивідуальних внесків активістів та активісток, які мають вплив у своїй громаді, з метою досягнення сталого розвитку на локальному та глобальному рівнях..
Завдяки тренінгу
учасники сформували та розвинули особисті якості, необхідні для продуктивних громадських змін, дізналися про можливості міжкультурного діалогу та соціального розвитку, отримали ефективні практичні інструменти для роботи, навчилися писати власні проекти локальної соціальної дії, отримали можливість взяти участь у конкурсі міні-грантів  Британської Ради (у рамках програми “Активні громадяни” Британська Рада надає міні-гранти на реалізацію соціальних проектів обсягом до 500 фунтів (15 000 грн.).

 Після проходження тренінгу всі учасники отримали сертифікат міжнародного зразка та можливість продовжити навчання на всеукраїнських семінарах і тренінгах Британської  Ради. 

20180402 115922

20180402 115911

Тренінг на тему «Забезпечення регіонального та місцевого розвитку»

З 26 по 28 березня відбувся тренінг Української асоціації районних та обласних рад «Забезпечення регіонального та місцевого розвитку» у рамках проекту «Підвищення знань та навичок у сфері лідерства та місцевого розвитку».

У заході прийняли участь представники органів місцевого самоврядування Одещини, у тому числі Великомихайлівської районної ради.

Учасники, на базі інтерактивних вправ, аналізували різноманітні розвиткові моделі, визначали ефективні шляхи соціально-економічного зростання своїх територіальних громад та області загалом. Складовою частиною навчань стало написання проектних пропозицій та стратегічних документів для залучення ресурсів як з державних джерел, так і інших, у тому числі закордонних.

 1980 1

 

Відбулась 23 сесія Великомихайлівської районної ради

23 березня у сесійній залі адміністративної будівлі відбулася двадцять третя позачергова сесія районної ради сьомого скликання. У її роботі, окрім депутатів районної ради, взяли участь голова Великомихайлівської районної державної адміністрації В.В.Слідзюк, начальники відділів РДА, голови сільських рад, в.о. редактора районної  газети «Єдність» Смолінська С.Й., заступник начальника, начальник Великомихайлівського відділення Роздільнянської об’єднаної державної податкової інспекції головного управління державної фіскальної служби в Одеській області Голіченко Дмитро Іванович.

Традиційно, перед початком сесії голова районної ради К.М.Лаптієнко та депутати привітали своїх колег, які у міжсесійний період відзначили дні народження.

Далі перейшли до розгляду питань порядку денного :

про реорганізацію КЗОЗ «Великомихайлівський районний центр  первинної медико-санітарної допомоги»;

           про  затвердження районної програми     «Безбарєрна Великомихайлівщина»      на 2018-2021 роки;

про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від  22 грудня 2017 року 247-VIІ«Про затвердження районної Програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Великомихайлівського району на 2018-2020 роки»;

про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від  09.11. 2017 року 219-VIІ «Про   затвердження районної Програми сприяння функціонуванню управління соціального захисту населення Великомихайлівської районної державної адміністрації на 2018 рік»;

про проведення інвентаризації для передачі майна зі  спільної власності територіальних громад сіл, селищ Великомихайлівського  району у власність Знам’янської сільської ради  Іванівського району Одеської області;

про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від  22 грудня 2017 року 239-VIІ «Про районний бюджет Великомихайлівського району Одеської області на 2018 рік».

 

По кожному з розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.

DSC08394

Як обрати сімейного лікаря

Як обрати сімейного лікаря

family-medicine

Крок перший – визначіться з лікарем

Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Ви також можете звернутись у місцевий відділ охорони здоров’я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати у місцевому відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі.

Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» — можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок другий – підпишіть декларацію

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар внесе ваші дані в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації.

Потім лікар роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ. Можуть бути і виняткові ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.

 

Крок третій – звертайтесь при першій необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу.

Офіційно: Лікарі почнуть підписувати декларації з пацієнтами 1 квітня 2018 року.

Т.В.Венжик,

Головний лікар КЗОЗ «Великомихайлівський РЦПМСД»

Виїзний семінар

13 березня в адмінбудівлі районної ради відбувся виїзний семінар на тему «Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Особливості бюджетної політики», який провели спеціалісти Одеського відокремленого підрозділу центру розвитку місцевого самоврядування.  У семінарі взяли участь депутати районної ради, голови сільських рад та голови ОТГ, спеціалісти сільських рад та ОТГ, освітяни, фахівці  організацій, установ, підприємств району.

З вступним словом виступила голова Великомихайлівської районної ради К. М. Лаптієнко. Далі радник з питань децентралізації ВП ЦРМС Гуненкова Оксана прочитала лекцію з презентацією та аналізом правових документів «Поточний стан та перспективи розвитку процесів добровільного об’єднання територіальних громад в Україні та Одеській області». Лекцію з аналізом правових документів «Бюджетна децентралізація на Одещині: аналіз поточного стану та перспективи» прочитала радник з питань місцевих фінансів Одеського ВП ЦРМС Голинська Олеся.

На завершення фахівці Одеського відокремленого підрозділу центру розвитку місцевого самоврядування дали відповіді на запитання учасників семінару.

Великомихайлівська районна рада висловлює подяку Одеському відокремленому підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування  за організацію проведення семінару.

DSC08365

DSC08360

Є чому повчитися!

            

 У Великоплоськівській громаді про європейські цінності знають не зі слів. А все тому, що з діда – прадіда дбають про   майбутнє і шанують своє коріння.

 Найголовніша турбота – діти. Працьовиті, навчені поважати старших, талановиті і завзяті -  найкращі! -  переконані плоськівчани.

 Знаходять підхід і до тих, у кого не все гаразд з батьківськими обов’язками. І хоча проблемних родин, дякувати Богові, небагато, кожна перебуває під постійним контролем громади. І не лише у сенсі нищівної критики і нищівних звинувачень. Проводять з горе - батьками виховну роботу, підтримують, допомагають з вирішенням нагальних проблем.

 Все про своїх підопічних знає  фахівець із соціальної роботи  Великомихайлівського районного центру соціальних служб для сімей дітей та молоді Ольга  Остафійчук. Досвідчена, людяна, вона і пораду добру дасть і, як треба, потрібну консультацію надасть. Незмінною є співпраця  сільської ради зі службою у справах дітей Великомихайлівської РДА.  Та навіть тоді, коли  в інтересах дітей, доводиться залучати допомогу держави, громада не забуває про  своїх маленьких земляків. Днями, до Затишанського Центру соціально – психологічної реабілітації,  де тимчасово перебувають  двоє діточок з Великоплоського,   відправився завантажений фруктами, овочами та усілякими смаколиками автомобіль. Гостинці, розповідає голова сільської ради Наталя Кравцова, збирали цілим селом. І, разом зі своїми незмінними помічниками - сільськими активістами, депутатами, представниками бізнесу - докладає максимум зусиль, щоб забезпечити підростаюче покоління Великоплоського усим необхідним для повноцінного розвитку.

 Розвивати юні таланти – улюблене заняття творчого колективу Великоплоськівського будинку культури, де директором невгамовна, ініціативна Надія Мініна.  Гуртки за інтересами: «театрально – естрадний», «вокально – інструментальний», «умілі руки» надзвичайно полюбилися хлопчикам та дівчатам. Не відмовляють собі у задоволенні цікаво та з користю провести вільний час і дорослі, утворивши разом з дітьми справжній сільський культурний бомонд! Наразі йде підготовка проектно – кошторисної документації для установлення  в Будинку культури сучасної опалювальної системи. Вечори відпочинку, концертні програми, народні гуляння – кипить, вирує культурне життя Великоплоського!

 Не відстають і місцеві спортсмени. Про багаторазового переможця Всеукраїнських та міжнародних змагань, спортивний клуб з пауерліфтингу «Святогор» вже знають у цілій країні. Заохочені гарним прикладом, в облаштованій на кошти громади та спонсорів  спортивній залі, під керівництвом тренера Олексія Шульгіна займаються хлопчики та дівчатка з усього села. Побільшало прихильників спорту і серед старших. У спортивній команді громади загартовує тіло і  дух  чарівне жіноцтво, серед них і сільський голова :

- Цьогоріч, на розвиток спорту, із сільського бюджету буде виділено 50 тис.грн. Я щиро дякую нашому чудовому тренеру за відмінну роботу та бажаю юним і дорослим спортсменам підкорити найбільші спортивні вершини! Окреме спасибі спонсорам, за сприяння гарній справі, – наголосила Н.Кравцова.

  А ось до усіляких нічних розваг неповнолітнім у селі – зась! За цим пильно слідкує громадське правоохоронне об’єднання «Витязь», під керівництвом Андрія Голоколєнцева.  На сторожі порядку громади «Витязь» з серпня минулого року. У розпорядженні завзятої команди  - службовий автомобіль, тож будь – якої миті готові відреагувати на виклик, систематично проводять рейди – перевірки.

 Та  найкращий метод виховання, розуміють у громаді, це гідний приклад для наслідування. Задіявши для цього максимум ресурсів, не забувають про опіку над людьми похилого віку, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. З усім серцем до стареньких їх найперші помічники, соцпрацівники Олександра Шишкіна, Ольга Овсяннікова, Тетяна Завязкіна, Олена Короткова. Уважні, людяні вони і до магазину за продуктами сходять, і до аптеки, і у будинку  приберуть, і їсти приготують. А найголовніше – розрадять добрим словом, розкажуть сільські новини. Дивись, і старість не такою самотньою здається… Серед постійних підопічних - мешканці гуртожитку для самотніх – монастиря,  ще як називають у селі доглянутий будиночок на вул.. Монастирській. Будівлю, у дар громаді, колись передала  прихожанка місцевої церкви Вже багато років служить вона прихистком для тих, хто на схилі життя залишився без підтримки рідних. Доглядає стареньких Олександра Шишкіна, а утримують гуртожиток усім, як то кажуть, миром. Основні витрати взяла на себе сільська рада, завжди готові допомогти місцеві сільгосппідприємці, благодійники. А вже як у селі весілля, чи яке застілля, обов’язково пригостять і стареньких. Раз на тиждень до монастиря навідується медична сестра.

 Про те, як у Великоплоському  дбають про дітей, заохочують молодь, підтримують  старших  можна говорити багато. Багато є чому і повчитися у громади, де європейські цінності, крок за роком, стають нормою життя.

М.Зубко

IMG-4244a37c9e9ba85f293e867ce2e3381b-V

IMG-63ec08a1d6b124bc7695eb14746a86a8-V

Святкували Масляну!

Минулої суботи на площі райцентру весело зустрічали Масляну, а вона,  гостинна, запросила всіх поласувати смачнючими млинцями, різними смаколиками, гарячими напоями. Чого лишень не напекли, не нашкварили, не законсервували наші господині з територіальних громад району! Чим лишень не гостили!

  Святковою ходою крокували по центральній площі учасники Масляної – Великоплоськівська, Слов’яносербська, Соше-Острівська, Тростянецька, Новосавицька, Новоборисівська, Першотравнева, Мигаївська, Новоолександрівська сільські ради  та Великомихайлівська об’єднана громада, куди входять села Гребеники, Комарівка, Стоянове, Велика Комарівка, Новоселівка, Новопетрівка і Полєзне. Кожен встановив свою ляльку-Масляну, виготовлену народними умільцями.

 Зі святом всіх присутніх привітали народний депутат України Олександр Пресман, голова РДА Володимир Слідзюк, голова райради Катерина Лаптієнко і голова селищної ради Тетяна Жарська. 

На завершення лідери громад, а також всі бажаючі долучилися до флешмобу «Масляне коло» та затанцювали веселий танок зі стрічками й хустками.

20180217 100711

20180217 100140

20180217 102143

20180217 103433

20180217 103551

20180217 104420

На Раді громад

8 лютого 2018 року в кабінеті голови Великомихайлівської районної ради К. Лаптієнко відбулося чергове засідання Ради громад за участю голів сільських рад, голів ОТГ, апарату районної ради.

У засіданні взяли участь голова РДА В.В.Слідзюк та перший заступник  Рисяков В.І.

Першим розглянули питання про план роботи ради громад  з  питань  місцевого               самоврядування  при  голові  районної  ради   на    2018 рік. Далі внесли зміни  до  складу Ради  громад.   Військовий комісар Великомихайлівського військового комісаріату Ю. Л. Самойленко провів роз’яснювальну роботу з головами сільських рад та головами ОТГ стосовно підсумків осіннього призиву на військову службу 2017 року та весняного призиву 2018 року, приписки юнаків до призивної дільниці.

Про декларування  доходів  у  2018  році проінформував Голіченко  Дмитро Іванович  – заступник  начальника,  начальник   Великомихайлівського  відділення Роздільнянської  об’єднаної  державної  податкової  інспекції.

Закінчили засідання обговоренням    організації  проведення свята  Масляної в районі, яке відбудеться 17 лютого 2018 року на центральній площі смт Велика Михайлівка о 10 годині. 

DSC07727

Робочий візит

Сьогодні   апаратом районної ради надані методичні, консультативні рекомендації та роз’яснення щодо питань організаційної роботи Соше-Острівської сільської ради. Особлива увага була приділена дотриманню вимог регламенту, роботі органів, утворених радою,   чинному законодавству з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування, розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території, а також  багатьом іншим питанням життя громади.

DSC01721

DSC01719

Опорна школа – нові можливості

Опорна школа – нові можливості

 У серпні минулого року  Великомихайлівська селищна рада прийняла рішення про створення опорної ЗОШ на території об’єднаної громади. Цією школою став Великомихайлівський НВК-гімназія. Поки що це єдина опорна школа в районі. Нинішній навчальний рік у закладі – перехідний, оскільки треба ще чимало зробити. На сьогоднішній день вже виділено 400 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт навчального закладу. Що мається на увазі? Спеціалістами підготовлено  проект (сума якого складає десятки мільйонів гривень) для реконструкції, укріплення фундаменту, облаштування території школи. Буде добудований третій поверх, спортивна зала для учнів молодшої школи, перенесено котельню на ближчу відстань. Тобто, створено всі сучасні умови для навчання і виховання підростаючого покоління. Передбачається потужна матеріально-технічна база: кілька комп’ютерних центрів, оснащені всім необхідним навчальні кабінети, лабораторії, мультимедійне обладнання, Wi-Fi, оновлена бібліотека тощо. Все це для того, аби поліпшити якість навчання для сільських учнів.

  Тепер чекатимемо, коли кошти на потрібну справу виділять з державного бюджету. А поки громада не сидить склавши руки, 1 вересня подарували школі лінгафонний кабінет з ліцензійним обладнанням, підключений до мережі Інтернет на суму 220 тисяч гривень. Завідує ним вчитель англійської мови Н.М.Шпак. Тобто, це така собі цифрова мовна лабораторія і для групової, і для індивідуальної роботи, що дозволяє аудіовізуальним методом створювати оптимальні умови для опанування навиків нерідної мови. Викладач отримує великі можливості не лише для підготовки та викладення матеріалу, але й для контролю знань учнів.  Тут можна прослуховувати аудіофайли, записувати голос, а також виконувати обидві дії одночасно. Останнє особливо важливе для відпрацювання учнями мовних навичок. А ще випускникам зручно готуватися до ЗНО, а саме до такого складного випробування як аудіювання.

  Вдячна директор Н.О.Кравченко і депутату райради І.З.Заваді, який не залишається осторонь потреб загальноосвітнього закладу. Ось і нещодавно придбав комплект меблів для кабінету зарубіжної літератури.

 Реформи, реформи… Освіту вони теж не минають.  Зміни даються важко, адже у здобутті чогось кращого завжди є ризики втрат. Однак зміни – невідворотні, неминучі! Цього вимагає саме життя, про це нам нагадують діти – наймудріші судді й майбутні фундатори прогресивних технологій.

Н.Лисюк 

DSC07275 1

Етно-паті в українській хаті

24 січня в Великій Михайлівці продовжили святкування Дня Соборності України в місцевому кафе, де і відбулося «Етно-паті в українській хаті». Господинею вечора була голова районної ради Катерина Лаптієнко. Господиня української хати, насамперед, закликала згадати в наших молитвах усіх Героїв, які поклали свої життя за Рідну Україну. Нехай пам’ять всіх невинно убієнних згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Свічка, запалена господинею, передавалась з рук в руки по колу. На кожному столику, який символізував ту чи іншу область, запалена свіча горіла до кінця вечора.

Привітали гостів голова районної державної адміністрації Володимир Слідзюк, голови об’єднаних громад Тетяна Жарська та Тетяна Матрос.

Гості вечора, які безпосередньо мають якесь відношення до будь-якої області України, презентували її. Жоден регіон нашої рідної батьківщини, яка багата своєю історією, своїми садами та родючими безкраїми ланами, чудовою природою і щирими та добрими людьми, не залишився без уваги.

Кожен представник області, яку він представляв, долучився до створення мапи України в стилі стрінг-арт.

Гостей пригощали стравами з усіх регіонів. Українські пісні, запальні танці створювали незабутній святковий настрій.

На завершення чудового вечора, господиня побажала, щоб ніколи полум’я’ теплоти і мудрості не згасало в наших душах. Щоб ми ділились своїм теплом, даруючи радість тому, хто сьогодні дійсно її потребує.

DSC07383

DSC07397

DSC07410

DSC07444

DSC07513

DSC07535

Протидіяли гуртом

Протидіяли гуртом

 Негода, яка вирувала 18 січня добу, біди наробила на кілька. Додала вона роботи дорожникам, РЕМівцям, комунальникам, ДСНС-никам та іншим службам. Всю Одеську область накрив циклон, через який вирував сильний вітер і випала рекордна кількість опадів. Спочатку з ночі йшов дощ, потім він перейшов у сніжну заметіль. Через завірюху порвало електродроти. Вимкнулася електрика, не стало води. Дороги перетворилися на непроїзні. Дерева під вагою снігу з льодом похилилися додолу. Кілька блакитних ялин, що прикрашали центральний парк – не витримали удару потужної стихії. Серце просто стискається, коли дивишся на підкорені негодою красуні.

 У магазинах та на базарі був відсутній хліб. І хоча машина приватного підприємства в Одесу за хлібом виїхала, добравшись до Роздільнянського району, змушена була повернути назад, адже наші сусіди дорогу зовсім не розчистили. Рейсові автобуси до міста теж були скасовані. Правда, 19 січня їздив місцевий, тож люди змогли добратися на роботу. Центральну автотрасу Великої Михайлівки, парк і площу посипано піщаною сумішшю, решта вулиць райцентру покриті льодом. Прогулявшись з фотоапаратом, аби зафіксувати зимові пейзажі,  я навіть помітила снігозбиральну машину райавтодору, що прямувала у бік лікарні. Чи виявилися готовими до боротьби зі стихією, про яку заздалегідь попереджали синоптики, відповідні служби району? На дане питання дає відповідь очільник району – голова районної державної адміністрації В.В.Слідзюк:

-         Я вважаю, що з негодою ми упоралися на достатньо хорошому рівні. Першого ж дня основні шляхи були прочищені. І я щиро хочу подякувати за відмінну роботу райавтодору на чолі з М.І.Куцолабою, його колективу,які з перших годин включилися в роботу, була підготовлена у них і техніка, хоч і старенька, та практично не підводила. Також відзначу керівників сільгосппідприємств, які щороку не залишаються осторонь допомоги району в подоланні снігових заметів. Це М.М.Шишкін, О.Л.Дубровін, В.М.Чабан, М.І.Качуренко, Є.В.Плакущенко, Александрук, О.Г.Манько, Ю.В.Яловчук та голова Новоборисівської сільської ради Б.І.Комарницький, який особисто на тракторі протидіяв хуртовині. Були й відчайдухи, які незважаючи на попередження, сіли того дня за кермо автівок і застрягли в переметах. Їм приходили на допомогу ДСНСники та райавтодорівці. Також хочу додати, що ця негода відзначилася аваріями. Станом на 19.01. практично 90% району залишилося без світла. Я зв’язався з облдержадміністрацією, попрохав додаткові бригади ремонтників обленерго для швидшого відновлення електропостачання. Наш РЕМ також працював практично цілодобово. Станом на вечір 21 січня мені доповіли, що наслідки аварій усунуто. Хочу відзначити, що в області тримали ситуацію під постійним контролем. Особисто голова ОДА М.В.Степанов постійно перебував на зв’язку з керівниками районів. Вся допомога, яка була потрібна, надавалася, - наголосив Володимир Володимирович.

 Тепер цифри. За інформацією, головного спеціаліста з питань надзвичайних ситуацій РДА, О.В.Маковецького, в районі було утворено оперативний штаб на чолі з головою РДА В.В.Слідзюком, який постійно моніторив ситуацію і координував всі дії з областю. Загалом на подолання стихії задіяно 4 одиниці техніки райавтодору і 10 працівників, 6 бригад РЕМу, 8 одиниць техніки і 24 людини особового складу, додатково 19 січня надійшли 2 ремонті бригади з Подільського району, адже 19 січня, станом на 14 годину дня, 39 населених пунктів залишалися знеструмленими, у 36 відновлено електропостачання. В посиленому режимі працювало відділення поліції. Були виставлені 2 пости, які завертали  великогабаритний транспорт і рейсові автобуси у самісіньку негоду 18 січня. Також поліцейські патрулювали район і готові були, за їхніми словами, прийти на допомогу кожному, хто її потребував.

 Велика вдячність за співпрацю та оперативну інформацію головам сільських і селищних рад, які теж тримали на контролі всю ситуацію на місцях.

 Як упоралися з негодою у нашій об’єднаній громади, дізнаємося з коментаря заступника голови селищної ради В.А.Косенка:

-         Так біди наробило багато. Але, повірте, ми не сиділи, склавши руки. Де можна було – розчищали власними силами. По селах громади працювала техніка місцевих підприємців і сільгоспвиробників. Ми їм компенсуємо витрати. Щира подяка Є.В.Плакущенку, Т.І.Полякову, В.М.Чабану, М.С.Качуренку, А.А.Славінському, В.П.Венжику, В.В.Недоступу, М.М.Поліщуку,  К.В.Гук, начальнику райавтодору М.І.Куцолабі,  директору КП «Злагода» Л.О.Москальцю. З надзвичайних ситуацій – жінка з Новопетрівки впала і зламала руку 18-го січня, «швидка» не могла до неї добратися та на поміч прийшов староста С.Г.Трофімов, який доставив постраждалу до лікарні.

 В редакцію 19 січня лунали дзвінки зі скаргами на відсутність хліба у магазинах, води та світла в оселях, із звинуваченнями, що районна газета висвітлює тільки хороші новини. Ми розуміємо людей, але, шановні, в одну секунду подолати всі наслідки негоди фізично неможливо, як би ти не старався. В інших районах області ситуація значно гірша.

  А от хто по справжньому радів приходу зими, так це діти. Пропустивши два дні занять і ще й маючи два законних вихідні, вони вдосталь накаталися на санчатах та награлися у сніжки. Тепер залишається з відмінним настроєм поринути в науку, а тим, хто ще не зареєструвався на пробне ЗНО, нагадуємо – час спливає. Залишилося п’ять днів!

Н.Лисюк

DSC07344

DSC07341

DSC07319

Звіт про результати виконання показників господарської діяльності КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня" за 2017 рік

           ЗВІТ

            про  результати  виконання показників  господарської діяльності

                     КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня" за 2017 рік

 

      Бюджет  КУ „ Великомихайлівська центральна районна лікарня”   на  2017рік складав  21172,2тис.грн., фактично профінансовано  21171,8 тис. грн,  в тому  числі 234,6 тис.грн на  виконання   районної  цільової програми „Здоровя”, в т.ч.:

  - заходи  по захворюванню  на туберкульоз  - 27,0 тис.грн;

  - заходи з профілактики ВІЛ-інфекції  - 131,9 тис.грн;

  - лікування хворих  на розлади психіки – 75,7 тис.грн

 

      Першочерговими  видатками  являються : оплата  праці  медпрацівників  та  комунальних  послуг, енергоносіїв:

     -  на  заробітну плату  та  нарахування  заробітної  плати  витрачено- 15930,4 тис.грн, що  складає  75,2 % від  загального  затвердженого  обсягу  коштів;

     -  на енергоносії, комунальні  послуги ( газ, електроенергія,)прфінансовано– 1866,9  тис.грн, що  складає  - 8,8 %  від  загального  обсягу  коштів; 

 

     -  15,9 % в сумі  3374,5  тис.грн розподілено на інші видатки.

 

      По  установам  охорони  здоров’я  Великомихайлівського  району профінансовано  за  2017рік :

 

       По   коду  2210 ( предмети,  матеріали, обладнання  та  інвентар): 1432,9 тис. грн, в тому  числі  :

 - оплата паливно-мастильних  матеріалів та утримання транспотних засобів

 на суму -439,8  тис.грн.

-заміна вікон і дверей в поліклініці та інфекційному відділені   396,7 тис.грн.

 -господарчі товари  та матеріали на суму – 587,1 тис.грн.   

   Придбання  білизни та одягу-9,3тис.грн.   

  По коду 2220( медикаменти та перев’язувальні  матеріали  та  медінструментарій)  придбано  на суму  -1174,3.тис.грн.,

           в  тому  числі  по  відділенням :

                                                                                        Медикаменти         Медінструментарій

      -хірургічне  відділення  та  операційний  блок  -              228001 грн      33261 грн

     - дитяче  відділення –                                                           96727грн         31359  грн

     - гінекологічне  відділення –                                               34126 грн        8445 грн

     - пологове  відділення –                                                       34032грн        17150 грн

     - інфекційне  відділення –                                                   103757грн        16077 грн

    -  терапевтичне  відділення  -                                              62748 грн            9172грн

      

                                      

      -поліклініка  -                                                                        219864грн.     95672грн.

         (на  безкоштовні  медикаменти

           за лікарськими  рецептами)  -                                         68880 грн.                      

      - Цебриківська  лікарня –                                                   11558рн          2875грн

                                      

      - дез.засоби -                                                                           62610грн  

                                                                       

      -ЦІВЛ  облСЕС (тест- системи)                                            31886грн.

      -Кисень медичний                                                                   6100грн                                                                    

 

 

       По  коду  2230( продукти  харчування )  використано  - 163,7 тис. грн

 

       По  коду  2240 ( інші послуги (крім комунальних))    становить  на загальну суму  - 366,7. грн, в т.ч.:

     - обслуговування рентген- аппарату -  15,2 тис.грн

     -тех.обслуговування ліфта  -                   5,9 тис.грн

     -послуги зв'язку –                                    15,8 тис.грн                   

    - послуги СЕС     -                                     49,5 тис.грн

    - поточний ремонт  -                                 11,8 тис.грн

    - заправка картриджа -                              18,7 тис.грн

    - навчання       -                                            4,2 тис.грн

   -  монтаж  сигналізації та послуги  -          6,0 тис.грн

    - вивіз нечистот  -                                        5,0 тис. грн

     -обслуговування программного забезпечення – 8,0 тис.грн

     -тех.обслеговування вогнегасників -                   3,3 тис.грн

    -поточний ремонт стелі в дитячому відділені -  75,0 тис.грн

   -поточний ремонт ренген –аппарата-                   47,1 тис.грн

  - поточний ремонт пральної машини -                    8.8 тис. грн

    поточний ремонт холодильників       -                   9,1 тис. грн

    поточний ремонт кондиціонерів   -                        8,3 тис. грн

    поточний ремонт пульсоксиметра   -                     8,4 тис. грн

    страхування автомобілів та водіїв -                       3,4 тис.грн

   знищення відходів  -                                                 9,0  тис.грн

   поточний ремонт електродвигуна(ліфт) -              7,1  тис.грн

  повірка сигналізаторів газу та манометрів  -          4,6 тис.грн

   перевірка димоходів    -                                           3,3 тис.грн                                  

   послуги метрології -                                                10,9 тис.грн

   оформлення документації на знищення відходів - 6,8 тис.грн

   консультаційні послуги -                                           4,0 тис.грн

 земляні роботи протипожежної безпеки  -               17,5 тис.грн

    

        По  коду  2250/Відрядження /  -                           16,2тис.грн.

        По  коду  2710 (пільгова пенсія)   -                    105,3тис. грн

        По коду  2730 ( протезування зубів)-                   59,9тис. грн.

                           

 

         КФК 080101/7 Інші надходження з місцевого бюджету  на суму-4701,1 тис.грн.

               Виготовлення проектно-кошторисної документації по реконтрукції стічних вод  -                                                  122,5 тис.грн

              Капітальний ремонт харчоблоку – 677,2 тис. грн.

Було проведено відкриті торги по закупівлі медобладнання:

              Апарат УЗД -                                    1600,0 тис.грн

Лапароскопічний апарат для хірургічних операцій- 1920,0 тис.грн

Комп’ютери - 3 шт  -                                        28,2 тис.грн

Апарат ЄКГ(холстер) -                                   110,0 тис.грн

Стерилізатор  -                                                 183,0 тис.грн

Рефлектор лобний -                                           7,2 тис.грн

Апарат УВЧ -                                                    24,0 тис.грн

Прилад ультразвукової терапії «Біомед» -     29,0 тис.грн

                                                       

Крім  загального  фонду  ведеться  спец фонд ( на  який  надходять  кошти  за  платні  послуги) медогляди, благодійні, оренду, підсобне  господарство), на який  фактично  надійшло   – 630,3 тис. грн , використано- 673,8 тис.грн в тому числі:                

   

       - на  оплату праці  з нарахування протезного  кабінету – 131,8 тис.грн

        - на  придбання  господарського  інвентаря  та матеріалів –315,1 тис.грн

        - на  медикаменти –               47,0 тис. грн

        - на продукти харчування  - 90,3 тис. грн.

        - на  оплату  податку   –           7,0 тис.грн.

          

       - на  оплату  інших  послуг(крім  комунальних) –  42,1 тис.грн      

        - енергоносії ( електроенергія) –                                5,0тис. грн.

        - опалення     -                                                             20,2тис.грн.

        - придбання обладнання -                                          15,3 тис.грн

 

              Головний  лікар

  КУ « Великомихайлівська ЦРЛ»                                      І.В. Антощук

 

            Виконавці: Оранчук Л.А.

                                Номировська С.Л.

Контактна інформація

Телефони: (04859)2-11-99, (04859)4-02-95
Адреса: 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна, 123

Календар новин

<< < Квітень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30